fbpx

Jak zrobić ciału dobrze, tak naprawdę

Nie będę się bawić w polityczną poprawność i napiszę szczerze co leży mi na sercu. A mianowicie to, że bardzo często do naszych ciał zabieramy się z zupełnie złej strony. Szkodzimy sobie zamiast się poprawiać, wzrastać, cieszyć.

 

Różnego rodzaju zajęcia sportowe prowadzę od ponad 10 lat – tak, tak dobrze myślicie – równocześnie łącząc to z działalnością Tylko spróbuj. Co zobaczyłam? Ogrom pracy wielu ludzi, a ten ogrom pracy często w zupełnie złym kierunku. Ani dla ciała ani dla głowy.

Kojarzycie takie zajęcia “płaski brzuch”? Jakieś 45 minut robienia brzuszków. Bo przecież chcemy sześciopak! A czy takie zajęcia sprawią, że brzuch będzie bardziej płaski? Nie do końca. Czy są to ruchy fizjologicznie wspomagające nasze ciało? Raczej nie. Bo mięśnie brzucha mają nam dawać przede wszystkim stabilizację, budować gorset mięśniowy. Tradycyjnymi brzuszkami mocno wzmacniamy zginacze stawu biodrowego – co może wręcz pogłębić lordozę odcinka lędźwiowego. Boli czasem dół pleców?

To co jeszcze lubimy? Zajęcia “brazylisjskie pośladki”. Wzmacnianie pupy do upadłego. Taak, a do tego zupełnie luźno puszczone mięśnie core, przygarbione plecy. Co nam po krągłych czterech literach jak nad nimi plecy przygarbione?

Bieganie? Super! Tylko bez przygotowania do niego ciała możemy naprawdę sobie zaszkodzić. Pogłębić zamknięcie klatki piersiowej. Obciążyć biodra, kolana, kręgosłup.

A no i jeszcze zarżnięcie się na tabacie, na interwałach i czelyndż kto wiecej podniesie w przysiadzie. Żeby nie było…uwielbiam sobie dowalić. Tylko dowalajmy sobie dobrze, do pieca, do szczęścia, a nie do bólu i późniejszych kontuzji. 

To o co mi chodzi? O to, że naszym ciałom, pokurczonym siedzącą pozycją, stresem, tempem życia potrzebny jest trening prostujący, rozluźniający, a równocześnie wzmacniający. Gwarantuję Wam, że prawidłowe ustawienie bioder i klatki piersiowej sprawi, że brzuch będzie bardziej płaski (bez robienia brzuszków), będzie się lepiej oddychać, a plecy przestaną boleć. Że przy przywróconej harmonii ciała zwiększycie swoją siłę przy innych ćwiczeniach, że przyspieszycie na bieganiu. 

Ale ostrzegam! To jest praca od podstaw. Począwszy od ustawienia stóp, wzmocnienia ich, ustawienia kolan, bioder – otwarciu ich, przywrócenia prawidłowej pracy brzucha – również przy oddychaniu, otworzeniu klatki piersiowej, wydłużenie szyi, a skończywszy…hmm nieskończywszy, bo po programie Harmonia ciała, będzie Wam się chciało wciąż robić dobrze ciału. Złapiecie się na korygowaniu pozycji w ciągu dnia, na nagłej potrzebie rozciągnięcia zginaczy bioder czy rozluźnienia mięśni szyi. Bo gdy mamy taki, a nie inny tryb życia to przywracanie harmonii w ciele jest naszą słodką codziennością. 

Niech nam służą nasze ciała! W harmonii. Zapraszam Was do programu Harmonia ciała>> https://tylkosprobuj.com/harmonia-ciala/