fbpx

Tak, myślę i zdania nie zmienię (i proszę mi o tym przypominać jak złapie mnie permanentny napad lenistwa, a kanapa będzie mnie wzywać zbyt często). Niby Ameryki nie odkrywam, ale czasem warto się zatrzymać i zastanowić nad podstawami (uwaga! Tekst może spowodować, że w tej chwili będziecie mieć chęć założyć leginsy i wziąć się do roboty):

  1. Co wolisz? Podróż na wakacje słabym czy dobrym autem?

Tak się składa, że dostaliśmy w genach jakiś pakiet początkowy odnośnie predyspozycji naszego ciała. Ktoś dostał Ferrari, ktoś Jeepa, większość dostała Skodę czy Opla. I okej, nie wyklepiemy jednego modelu na inny, ale – przecież samochody możemy serwisować, tuningować. To może warto też zadbać o ten pojazd, który dostaliśmy na życie? Zatroszczyć się jak o maszynę. Nie, nie dla wyglądu – dla dobrej podróży.

  1. Sprawni mogą więcej

Więcej z życia! Serio. I nie chodzi tu o więcej komplementów czy splendoru. Po prostu stoisz sobie na polanie, widzisz górkę i zawsze możesz powiedzieć – chodź się tam przebiegnijmy/przejdźmy. Sprawdźmy co tam jest. Pojawia się przed nami całe morze możliwości – wędrówki, przebieżki, wycieczki, wspinaczka. Nasze ciało daje nam satysfakcję, przyjemność, przeżycia!

  1. Przydaje się w kluczowych momentach

Organizacja dużej konferencji, ciąża, duże zakupy – jest po prostu łatwiej. Sprawdziłam na własnej skórze – nawet eventy się łatwiej organizuje. Kiedy trzeba cały dzień przemieszczać się po wielkich salach, a do tego pół nocy być w trybie aktywności to po prostu z dobrą kondycją jest łatwiej. Okazuje się też, że brzuch w czasie ciąży…nie ciąży, jakoś te silne mięśnie dają radę bez problemu z dodatkowymi kilogramami.

  1. Kochaj bliźniego swego jak siebie samego

No tak, czyli, że siebie to mamy kochać, na pierwszym miejscu. Lubić swoje ciało i o nie dbać. Nie walczyć, nie zaniedbywać. Przecież ma nam posłużyć na długie lata. Kojarzycie tych uśmiechniętych staruszków na biegach, na basenie, na nordic walkingu. Mamy wpływ na to jak będzie wyglądać nasza starość, najlepiej działać już dziś!

 

A jaki sport wybrać najlepiej? Taki który sprawia nam przyjemność! Próbujcie. To jedna z misji mojej inicjatywy, daję możliwość próbowania nowych rzeczy – profesjonalnie, w świetnej atmosferze, bez konieczności zapisywania się na cykl zajęć, nauczane od początku. Zerknijcie – może się zainspirujecie. Weekendowe wyjazdy znajdziecie tu >>>  ,  zapraszam też na Kobiece bieganie >>