fbpx

Kobiecy Weekend TYLKO SPRÓBUJ - Fotografia jako spotkanie

Chcesz robić lepsze zdjęcia? Dowiedzieć się o fotografowaniu czegoś nowego? A może po prostu spędzić czas w ciekawy i inspirujący sposób świetnie się bawiąc? Zapraszamy na wyjątkowy Kobiecy warsztat fotograficzny.

Chcesz robić lepsze zdjęcia? Dowiedzieć się o fotografowaniu czegoś nowego? A może po prostu spędzić czas w ciekawy i inspirujący sposób świetnie się bawiąc? Zapraszamy na wyjątkowy Kobiecy warsztat fotograficzny.

Serdecznie zapraszam na intensywny warsztat fotograficzny wprowadzający w zagadnienia fotografowania ludzi i opowiadania o nich poprzez zdjęcia. W pierwszej części przećwiczymy obsługę sprzętu i fotografowanie przy zastanym świetle, co da nam narzędzia i bazę do dalszej pracy. Prowadzić to będzie do doświadczenia fotografowania obcych ludzi spoza naszej warsztatowej grupy, czyli postawienia się w roli reporterki/fotografki dokumentalistki. Nie zabraknie też wprowadzenia teoretycznego do pracy z bohaterem/bohaterką, przykładów i inspiracji różnego wykorzystania fotografii do opowiadania o człowieku oraz możliwości przeglądu portfolio uczestniczek. W praktyce warsztatowej wykorzystuję potencjał grupy jako pierwszych odbiorców naszej twórczości dających nam konstruktywny feedbeck i wsparcie. Mam nadzieję że ten warsztat poszerzy Wasze spojrzenie na to jak i do czego możecie wykorzystać fotografię i jak niesamowitym doświadczeniem i spotkaniem może być fotografia obcych ludzi.

PIĄTEK 

16.00 – wprowadzenie – prezentacja prowadzącego. Prezentacja projektów fotograficznych reprezentujących różne podejścia do fotografowania człowieka znane z historii fotografii

18.00 – kolacja

19.00 – pierwsze wyjście na plener fotograficzny, wykorzystamy fakt, że mieszkamy w przepięknym miejscu i to właśnie jego okolicę będziemy fotografować. W trakcie każdego ze spacerów możecie liczyć na informacje o technicznych ustawieniach aparatu dostosowanych w zależności od zastanego światła, fotografowanego obiektu. Jak również na indywidualne uwagi – mamy małą grupę więc będzie dużo tego typu możliwości

20.00 – 22.00 Wstęp do warsztatów. Wieczorny nastrój wykorzystamy do spokojnego wejścia w świat fotografii, zintegrujemy się. Zgłębimy podstawowe informacje na temat sprzętu.

– omówienie podstaw technicznych robienia zdjęć (z uwzględnieniem indywidualnych charakterystyk aparatów uczestniczek)

– historia fotografii w skrócie, reportaż a dokument

– sprzęt fotograficzny – prezentacja różnych aparatów

– prezentacja zdjęć wykonanych przez uczestniczki warsztatów – jest to doskonała możliwość do poznania się, posłuchania uwag innych uczestniczek i prowadzącego

SOBOTA

5:00 – 8:00

Fotografowanie o świcie. Zobaczymy piękne miejsca, które właśnie o tej porze ukazują swoją magię.

Technika fotografowania – zaawansowane wskazówki

– krajobraz

– portret

– akcja

– flash

gdzieś tu będzie pyszne śniadanie 🙂 

10.00 Wprowadzenie do pracy z bohaterem

11:00 – 18:00

Jedziemy w małej grupie więc plan będziemy dopasowywać do Waszych oczekiwań oraz do aktualnych warunków pogodowych – bez względu na zastaną aurę pogodową, znajdziemy piękne fotograficzne kadry.

Zajęcia dzienne będą obfitowały w prace zespołowe. Tak! Choć fotografia to zajęcie dla indywidualistów, to jej nauka dużo łatwiej przychodzi we współpracy z innymi. W ten sposób nauczymy się robić ciekawe portrety – korzystając na tym w dwójnasób, gdyż wynikiem tych zajęć będzie nie tylko wyniesiona wiedza, ale świetne zdjęcia, na których będziemy sami w ciekawy sposób sfotografowani! A kto nie potrzebuje takich zdjęć?

Punktem kulminacyjnym warsztatów (i oczkiem w głowie Jana Brykczyńskiego) jest zadanie, które otrzymacie. Zrobienie fotoreportażu o kimś żyjącym lokalnie w okolicy. Ale spokojnie – całość zostanie wcześniej zaaranżowana. Będziecie jednak zaskoczone jak wiele można wynieść z takiej pracy i ile więcej może dać nam aparat fotograficzny niż tylko techniczną umiejętność robienia zdjęć.

PRAKTYKA – podczas pleneru

– praca w grupach

– portret

– krajobraz

– akcja

– praca ze światłem odbitym (blendy z różnego rodzaju materiałów)

– z wykorzystaniem flasha

– tworzenie krótkich fotoreportaży

Zdjęcia w godzinę złotą – w zależności o której będzie zmierzch

WIECZÓR Z TEORIĄ (20:00 – 22:00)

– prezentacja powstałych fotoreportaży

– dalsze omawianie technicznego wykorzystania sprzętu fotograficznego

23:00-24:00 Zdjęcia nocne. Nauczymy się robić zdjęcia o zmierzchu, a także pobawimy się światłem przy długim czasie naświetlania.

NIEDZIELA

Plenerowe warsztaty w okolicy

09:00 – 12:00

Czeka nas kolejny ciekawy plener. Tym razem będziemy pracować indywidualnie mając w każdym momencie możliwość skonsultowania wątpliwości z prowadzącym.

Powyższe założenia są elastycznymi ramami, a dokładny plan będzie przygotowany po poznaniu potrzeb klienta oraz zastaną pogodę – mamy w tym doświadczenie!

Tak, jeśli lubisz fotografować i dobrze się bawić. Nie ma wymagań dotyczących sprzętu czy poziomu zaawansowania. Warsztaty odbywają się w małych grupach i dostosowujemy się do Twoich oczekiwań. Jeszcze przed wyjazdem będziesz miała możliwość opowiedzieć nam o sobie i swoich potrzebach – dostaniesz do wypełnienia krótką ankietę lub, jeśli wolisz, porozmawiamy przez telefon. Chcemy się czegoś o Tobie dowiedzieć.

Jan Brykczyński, prowadzący warsztaty

  • Jedziemy ze świetnym fotografem, Janem Brykczyńskim, do prawdziwie idyllicznego zakątka Polski – Rentynówki! 
  • Uczymy się fotografii przede wszystkim w akcji – docieramy w malownicze zakątki okolicy, ale też przeżywamy prawdziwe spotkanie z fotoreportażem
  • Weekend jest dedykowany kobietom w każdym wieku i na każdym fotograficznym etapie
  • Zapewniamy indywidualne podejście – jedziemy w małej grupie 
  • Weekend zapełniamy atrakcjami na 200% – w planie 21 godzin warsztatów, indywidualne omawianie fotografii, plenery o świcie, podczas zachodu słońca oraz w nocy
  • Delektujemy się pyszną kuchnią opartą na lokalnych produktach
  • Chcesz przyczytać co nieco o wyjeździe? Proszę! Klik>>
  • Trochę się boisz czy to na pewno dla Ciebie? Przeczytaj koniecznie wpis na blogu: Klik>>
  • Chcesz zobaczyć piękny film z wyjazdu? Klik>>

 

Oferta obejmuje: 21 godzin warsztatów i spacerów fotograficznych (zajęcia są nieobowiązkowe), dwa noclegi, dwa śniadania, dwie kolacje, jeden obiad, warsztaty fotograficzne,  ubezpieczenie

Jan Brykczyński fotograf z 15 latami praktyki zawodowej w fotografii dokumentalnej i reportażu. Jest współzałożycielem kolektywu Sputnik Photos, który od blisko dekady realizuje projekty w byłych republikach radzieckich.  Autor książek fotograficznych – The Gardener, Boiko, laureat międzynarodowych konkursów, współpracownik magazynów w tym wieloletnia współpraca z National Geographic Polska. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach między innymi w Musée de l’Elysée w Lozannie, Deichtorhallen i Robert Morat Gallery w Hamburgu, Leica Gallery i CSW w Warszawie. Jan jest wykładowcą w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie (CZ) oraz na Programie Mentorskim Sputnik Photos. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów fotograficznych.

www.janbrykczynski.com

Weekend z fotografią z Janem Brykczyńskim ma dwa zamysły. Pierwszym jest wejście w świat fotografii – zarówno od strony teoretycznej (trochę historii, współczesnych trendów, spora dawka podstaw technicznych), jak i praktycznej – podstawy robienia zdjęć w różnych warunkach, obsługa aparatów uczestniczek warsztatów.

Drugim celem jest potraktowanie fotografii jako sposoby na nawiązanie relacji, lepsze poznanie odwiedzanych miejsc i ludzi.

Warsztaty będą intensywne, ale nie mają być uciążliwe. W chwilach przerwy od poznawania tajników fotografii, znajdziemy chwilę na kawę i delektowanie się pięknem okolicy.