fbpx

Kobiecy Weekend TYLKO SPRÓBUJ - StressLess

Dostępne terminy: 

  • 2 – 4 października – miejsce – Kolonia Mazurska Mierki 
  • 20 – 22 listopada

Chciałabyś wreszcie nauczyć się radzić sobie ze stresem, wiecznym napięciem, gonitwą myśli? Zatrzymać się, zrelaksować, wyciszyć? A co najważniejsze – uzyskać narzędzia dzięki, którym będziesz umiała redukować stres w życiu codziennym?

Weekend StressLess pozwoli Ci zwolnić tempo, oczyścić głowę i rozluźnić ciało. To ważne – nie ma lekkiej głowy bez rozluźnionego ciała i odwrotnie. Będziemy uczyć się jak pracować z ciałem, żeby pozbywać się stresu i jak wykorzystywać techniki relaksacji w codziennym życiu, żeby przyniosły pożądany efekt. Co najważniejsze – nie jest to weekend podczas którego po prostu się zrelaksujesz – jest to weekend, który nauczy Cię uzyskiwać ten stan w życiu codziennym. Zapraszamy Cię na warsztaty podczas, których trafisz w ręce psychologa praktyka oraz instruktora gimnastyki z wieloletnim doświadczeniem.

  • Dowiesz się czym tak naprawdę jest stres, skąd się bierze i jak zlokalizować jego źródła w swoim życiu,
  • Zobaczysz, jak wielką rolę w procesie radzenia sobie ze stresem odgrywa uważność – na siebie i otaczający Cię świat
  • Nauczysz się osiągnąć poziom stresu, który jest dawką energii i motywacji, a nie blokadą do działania
  • Doświadczysz skutecznego wyciszania natłoku myśli dzięki medytacji i ćwiczeniom relaksacyjnym opracowanym przez psychologów
  • Dowiesz się, jak odwracać negatywny wpływ stresu na Twoje ciało

Magia? Nie! To konkretne metody, które pozwolą Ci konstruktywnie radzić sobie ze stresem. W trakcie weekendu StressLess oferujemy:

  • bloki warsztatów psychologicznych popartych wiedzą, nauką i doświadczeniem. Niezbędna teoria i mnóstwo ćwiczeń, które będziesz realizować na przykładach ze swojego życia
  • zajęcia relaksacyjne, w trakcie których poznasz różne metody i techniki relaksacji, w tym relaksację progresywną Jacobsona, ćwiczenia oddechowe i twórcze techniki obniżania stresu
  • Gimnastyka szczęścia – autorski program ćwiczeń mający na celu przywrócenie równowagi w ciele. Pomyśl sobie o momencie w którym aż rozpiera Cię szczęście. Jak wtedy ułożone jest Twoje ciało, jak pracują mięśnie, jak wygląda sylwetka? Okazuje się, że to właśnie jest naturalnie osiągnięta zdrowa pozycja ciała. A można odwrócić ten schemat. Wyćwiczyć pozycję szczęśliwego człowieka i poczekać na to co się stanie z umysłem. Poprawa nastroju gwarantowana, sylwetki również!

W osiągnięciu atmosfery totalnego relaksu pomoże nam wspaniałe jedzenie oraz idylliczne lokalizacje, które wybieramy na nasze wyjazdy. Koniecznie je sprawdźcie – zakochacie się.

A konkrecik? W cenie Weekendu szczęścia znajduje się o tyle rzeczy: 2 noce w boskiej lokalizacji (lokalizacja podana jest przy informacji o terminie, na dole strony), wyżywienie –  2 śniadania, 2 kolacje, 1  obiad, pełny pakiet warsztatów według planu, ubezpieczenie. Ale! Nie ma dojazdu. Jednak nie przejmuj się tym jeśli to stanowi dla Ciebie problem – robimy sobie tajną grupę na facebooku i zbieramy się w grupy – skrzykujemy na wspólną jazdę. Uff…jeszcze nie było sytuacji, żeby ktoś niezmotoryzowany miał problem z dojazdem!

Piątek

15.00 – 16.00 Stretching

Ćwiczenia wprowadzające nas w stan odprężenia. Pozwolą zniwelować napięcia powstałe podczas podróży oraz tygodnia pracy. Skupimy się na precyzji wykonania, damy sobie czas na poczucie się komfortowo w danej pozycji. Jest to również czas kiedy możemy zdiagnozować napięcia w swoim ciele – poczuć, które partie wymagają szczególnej uwagi.

17.00 – 18.00 Gimnastyka szczęścia 

autorski program ćwiczeń mający na celu przywrócenie równowagi w ciele. Pomyśl sobie o momencie w którym aż rozpiera Cię szczęście. Jak wtedy ułożone jest Twoje ciało, jak pracują mięśnie, jak wygląda sylwetka? Okazuje się, że to właśnie jest naturalnie osiągnięta zdrowa pozycja ciała. A można odwrócić ten schemat. Wyćwiczyć pozycję szczęśliwego człowieka i poczekać na to co się stanie z umysłem. Poprawa nastroju gwarantowana, sylwetki również!

18.00 Zdrowa kolacja

bazująca na lokalnych, sezonowych przysmakach

19.30 Jak relaksować ciało, by odstresował się nasz umysł?

Po gimnastyce czas na naukę metod odstresowywania się, które prezentuje psychologia.  Rozpoczniemy od relaksacji progresywnej Jacobsona – skutecznej metody opracowanej przez amerykańskiego lekarza psychiatrę w latach 30 XX wieku. Nauczymy nasz mózg odróżniać stan napięcia od stanu relaksu i sprawimy, żeby zrelaksowane ciało pozbywało się napięcia z umysłu.

Sobota

7.30 – 9:00 Szczęśliwy poranek czyli gimnastyka na dobre rozpoczęcie dnia

Będzie to sesja na świeżym powietrzu (chyba, że pogoda nie pozwoli), dotleniająca, delikatnie rozciągająca oraz ustawiająca prawidłową pozycję ciała na cały dzień (tak, tak – żebyśmy już cały dzień chodziły sobie prosto).

9.00 Śniadanie 

na trawie, na ganku, w brzozowym zagajniku. Powolne, pyszne – jedzone w pięknych okolicznościach. 

10.30 – 12.00 Czy stres zawsze jest zły? Warsztat psychologiczny 

Usiądziemy wygodnie i zaczniemy badać stres. Poznamy jego biologiczne i fizjologiczne podstawy. Zidentyfikujesz przyczyny Twojego stresu oraz jego poziom. Dowiesz się, kiedy stres Cię blokuje, a kiedy motywuje do działania.  Otrzymasz narzędzia, które pozwolą Ci zidentyfikować źródła stresu w Twoim życiu.

12.00 Korzystamy z uroków okolicy

Taaak, specjalnie nie piszemy konkretów 😉 bo zapewniamy Wam atrakcję dostosowaną do aktualnej pogody, Waszych nastrojów czy tego co akurat oferuje okolica. Ale wiedzcie, że będzie to czysta przyjemność z serii tych, które po prostu same z siebie uwalniają od stresu.

13.00 Obiad

14.30 – 16.00 Rozbrajamy stres tu i teraz! Warsztat psychologiczny 

Skoro wiemy już, skąd bierze się w Twoim życiu stres, czas zająć się tym, który Ci nie służy. To będzie czas pracy na konkretach z Twojego życia. Tak, żebyś następnym razem, gdy dopadnie Cię stresująca sytuacja, wiedziała skąd się wzięła i jak możesz sobie z nią poradzić.

16.00 – 17.00 Gimnastyka szczęścia 

Kolejny panel ćwiczeń z cyklu gimnastyka szczęścia – tym razem skupimy się nad wypracowaniem mięśni, które pozwalają nam na przyjęcie odpowiedniej pozycji. Skupimy się na wyprostowaniu pleców, odpowiednim ustawieniu głowy oraz miednicy. Silne mięśnie pozwolą nam utrzymać prawidłową sylwetkę bez ciągłego poprawiania się. Będziemy dążyć również do niwelowania bólu wynikającego z siedzącego trybu życia oraz skumulowanego stresu.

18.00 Kolacja

19.30 Jak odprężyć mózg by zrelaksowało się ciało?

Dziś będzie odwrotnie – zajmiemy się relaksacją umysłu, żeby odprężyło się ciało. Poznasz metody uspokajania głowy i odganiania stresujących myśli. Otrzymasz narzędzia, z których będziesz mogła korzystać na codzień – nawet, jeśli nie masz zbyt wiele wolnego czasu.

 

Niedziela 

7.30 – 9:00 Szczęśliwy poranek  

9.00 Śniadanie 

10.30 – 12.00 Ćwiczenia oddechowe na każdą okazję

Jedną z metod regulacji poziomu stresu w organizmie są ćwiczenia oddechowe. Nie potrzebujesz ani specjalnego miejsca, ani wiele czasu, by je wykonywać, a rezultaty możesz dostrzec bardzo szybko. Poznasz ćwiczenia, które niwelują stres, poprawiają nastrój i pozwalają odzyskać wewnętrzną równowagę.

TG_160927_Monika_Sierpinska_1771-small
Natalia Kwiatkowska

Gimnastykę szczęścia poprowadzi Monika Sierpińska – licencjonowany instruktor rekreacji ruchowej, od wielu lat prowadząca zajęcia pilates oraz inne formy gimnastyki. W swojej metodzie Gimnastyka szczęścia dąży do tego, żeby przywrócić prawidłowe ustawienie sylwetki ćwiczących. Aktywna triathlonistka, mająca na koncie mistrzostwo Polski amatorów na dystansie sprinterskim, mistrzostwo Polski w Crosstriathlonie amatorów, jako jedna z niewielu w Polsce kobiet ukończyła ekstremalny triathlon górski na pełnym dystansie Ironman. Szczególnie zwraca uwagę na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń (i uśmiech podczas ćwiczenia). Czyli ja 🙂 radosna założycielka Tylko spróbuj!

Natalia Kwiatkowska – psycholog, Certyfikowany Trener Mocnych Stron Instytutu Gallupa, podróżniczka, absolwentka UJ i Universidad de Valencia. Od prawie pięciu lat prowadzi warsztaty relaksacyjne w trakcie wyjazdów incentive na całym świecie. Jej główne obszary pracy dotyczą psychologii pozytywnej i wykorzystywania talentów w codziennym życiu – innymi słowy, szuka odpowiedzi na pytanie: “Jak wieść dobre życie?”. Poprowadzi warsztat dotyczący stresu i nauczy Was prostych, ale jakże skutecznych technik relaksacji.

Gdzie jedziemy? 

Miejsce w którym się zatrzymujemy jest nieprzypadkowe. Myślę, że już samo wejście w progi domu, patrzenie przez okno sprawi, że stres umknie gdzieś daleko. Jedziemy do Kolonii Mazurskiej Mierki – miejsca dla mnie wyjątkowego, do którego cały czas chcę wracać. Wiecie…to jest tak przepiękny dom w lesie! Pełen spokoju, dopieszczenia, ciepłych zakamarków. Prowadzony przez cudnowną gospodynię, która będzie nam serwowała prawdziwe przysmaki! A wiecie, że ona robi dla nas wyjątek i będzie dla nas gotować osobiście?

Chcesz zarezerwować? Możesz zrobić to przez formularz znajdujący się poniżej. Cieszymy się również kiedy ktoś się do nas odezwie. Zada dodatkowe pytania, żeby upewnić się, że to na pewno to czego szuka. Napisz więc na hello@tylkosprobuj.com lub zadzwoń 692752446. Fajnie będzie Cię poznać. 

StressLess Weekend (zaliczka – całość)

450,00 1 090,00 

Odstresuj się i naucz się jak to robić w codziennym życiu.

Wyczyść
SKU: brak Kategoria: