fbpx

Kobiecy Weekend TYLKO SPRÓBUJ - Szczęście

Wyobraź sobie dzień, który kończysz słowami - to właśnie jest szczęście! Dla mnie taki dzień powinien być wypełniony naturą, cudownym towarzystwem, pysznym jedzeniem, poznawaniem nowych rzeczy, a także ruchem. Chciałabym zaproponować Wam wyjazd, który aż pęka w szwach od dopieszczania siebie.

warsztat dla kobiet natura
weekend szczęścia

Co nas tak rozpieści

  • zatrzymujemy się w jednym z najpiękniejszych miejsc w których w życiu byłam – Kolonii Mazurskiej Mierki (jest to idylliczny domek znajdujący się pośrodku lasu, nieopodal sporego jeziora z nie zatłoczoną plażą)
  • system ćwiczeń wprowadzających w dobry nastrój. Mówi się, że w zdrowym ciele zdrowy duch, ale jest też ciało człowieka szczęśliwego. Sekwencje, które będziemy robić sprawią, że poczujemy się lepiej. Fizycznie i psychicznie!
  • wspólne gotowanie – nasz szef kuchni poprowadzi dla nas warsztaty gotowania. Skupimy się na kuchni wegetariańskiej, a wisienką na torcie będzie nauka wypieków słodkości na niedzielne, leniwe śniadanie
  • jedzenie – gdy akurat nie będziemy same przygotowywać swoich dań na warsztatach to przygotuje je dla nas nasz szef kuchni, który uraczy nas specjalnie skomponowanym menu – opowie o serwowanych daniach, zdradzi tajniki ich powstawania
  • warsztaty zielarskie – dowiemy się jak poprawić sobie nastrój ziołami oraz dostępnymi przyprawami. Nauczymy się także jak minimalizować przyjmowanie farmaceutyków na rzecz leczniczych roślin

Zaczynamy w czwartek po południu (nie musisz brać urlopu na ten dzień), a kończymy w niedzielę po południu! Każdy dzień jest wypełniony aktywnościami od rana do wieczora! Aż po brzegi. Codziennie zaczynamy od porannej gimnastyki szczęścia, by płynnie przejść do dnia przeplatanego ucztowaniem, ćwiczeniem, gotowaniem i delektowaniem się okolicą. Chcesz poznać dokładniejszy plan? Napisz koniecznie: hello@tylkosprobuj.com

Nasze codzienne aktywności: 

Gimnastyka szczęścia – autorski program ćwiczeń mający na celu przywrócenie równowagi w ciele. Pomyśl sobie o momencie w którym aż rozpiera Cię szczęście. Jak wtedy ułożone jest Twoje ciało, jak pracują mięśnie, jak wygląda sylwetka? Okazuje się, że to właśnie jest naturalnie osiągnięta zdrowa pozycja ciała. A można odwrócić ten schemat. Wyćwiczyć pozycję szczęśliwego człowieka i poczekać na to co się stanie z umysłem. Poprawa nastroju gwarantowana, sylwetki również!

Warsztaty kulinarne – poznamy tajniki gotowania szefów kuchni. W planach warsztat podkręconej kuchni wegetariańskiej, zielonej kuchni oraz kuchni molekularnej. Po warsztacie – wspólna uczta!

Szczęśliwe poranki czyli gimnatyska na dobre rozpoczęcie dnia – będzie to sesja na świeżym powietrzu (chyba, że pogoda nie pozwoli), dotleniająca, delikatnie rozciągająca oraz ustawiająca prawidłową pozycję ciała na cały dzień (tak, tak – żebyśmy już cały dzień chodziły sobie prosto).

Śniadania – na ganku lub na trawie w formie pikniku. Lekkie i zdrowe. Serwowane przez naszego szefa kuchni. Do śniadania serwowane herbatki ziołowe z lokalnych ziółek! Oj można już poczuć rozkosz, że życie jest piękne!

Uczty – serwowane przez naszego szefa kuchni. Usłyszymy opowieść o powstawaniu naszych dań, ich historię, sposób przygotowywania. Jemy oczywiście na świeżym powietrzu. (roboczo nazywamy to “zrobimy im Makłowicza” 🙂 )

Spacer z opowieścią zielarską. Nasza specjalistka opowie nam o ziołach, które wprawiają w dobry nastrój. Dowiemy się jakie są naturalne sposoby na dodanie sobie energii życiowej.

Wielkie niedzielne ucztowanie czyli warsztat słodkości. Przygotowujemy dania, którymi można się po prostu rozpieścić. Następnie leniwie je zjadamy.

weekend_wokol_ciala
Kobiecy_wypad_pod_warszawa

ŁAPCIE SZCZĘŚCIE I NIE PUSZCZAJCIE…

A konkrecik? W cenie Weekendu szczęścia znajduje się o tyle rzeczy: 3 noce w boskiej Kolonii Mazurskiej Mierki, wyżywienie – bardziej niż pełne – 3 śniadania, 3 uczty kolacyjne, 3 uczty obiadowe, 4 warsztaty kulinarne, warsztaty zielarskie (plus stała obecność prowadzącej podczas wyjazdu więc w razie zainteresowania można rozmawiać cały czas), 3 gimnastyki szczęśliwego poranka, minimum 3 gimnastyki szczęścia (plus stała obecność zwariowanej prowadzącej – czyli mnie, prowadzącej która ćwiczyć z Wami chce i może cały czas. Więc także ten…jakby ktoś chętny to ja bardzo bardzo), ubezpieczenie. Ale! Nie ma dojazdu. Jednak nie przejmuj się tym jeśli to stanowi dla Ciebie problem – robimy sobie tajną grupę na facebooku i zbieramy się w grupy – skrzykujemy na wspólną jazdę. Uff…jeszcze nie było sytuacji, żeby ktoś niezmotoryzowany miał problem z dojazdem!

Gimnastykę szczęścia poprowadzi Monika Sierpińska – licencjonowany instruktor rekreacji ruchowej, od wielu lat prowadząca zajęcia pilates oraz inne formy gimnastyki. W swojej metodzie Gimnastyka szczęścia dąży do tego, żeby przywrócić prawidłowe ustawienie sylwetki ćwiczących. Aktywna triathlonistka, mająca na koncie mistrzostwo Polski amatorów na dystansie sprinterskim, mistrzostwo Polski w Crosstriathlonie amatorów, jako jedna z niewielu w Polsce kobiet ukończyła ekstremalny triathlon górski na pełnym dystansie Ironman. Szczególnie zwraca uwagę na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń (i uśmiech podczas ćwiczenia). Czyli ja 🙂 radosna założycielka Tylko spróbuj!

Michał Piotr Muśnicki – prowadzący warsztaty kulinarne – uczył się od Wojciecha Modesta Amaro w Restauracji AmberRoom, miłośnik kuchni molekularnej. Pracował w prestiżowej londyńskiej restauracji Scott’s, restauracji Sinnet, Stacja Rynek ( szef kuchni), Mondovino ( Szef kuchni), Butchery&Wine, Na Zielnej (zastępca szefa kuchni) oraz MuuMuu ( szef kuchni) . Razem z Markiem Kropielnickim jako szef kuchni zdobył prestiżowe wyróżnienie czapki w przewodniku Gault&Millau (porównywalne z popularnym przewodnikiem Michaelin). Michał został wyróżniony m.in. w konkursie Kuchnia Polska wczoraj i dziś oraz Wine&Food Nobel Night. W kuchni stawia na zaskakiwanie nie oczywistymi połączeniami.

Kamila Sierpińska – prowadząca warsztaty zielarskie, absolwentka kierunku “Surowce roślinne dla zdrowia – jakość i wykorzystanie” na SGGW, interesuje się głównie minimalizacją przyjmowania farmaceutyków na rzecz naturalnych substancji oraz znaczeniu suplementacji jako profilaktyki chorób.