fbpx

Kobiecy Weekend TYLKO SPRÓBUJ - Wokół ciała

Chciałabyś dowiedzieć się jak dbać o swoje ciało? Nauczyć się techniki biegania, poznać efektywną technikę pracy nad mięśniami brzucha (która o dziwo wcale nie jest tak powszechnie znana i oczywista). Mieć wreszcie pewność, że robisz prawidłowo przysiady, wyprostować plecy?

Zabierz się z nami koniecznie!

– ten weekend to turbo dawka pracy nad ciałem – poprawą postawy, mięśniami, rozciągnięciem, techniką biegania

– zatrzymujemy się w absolutnie fantastycznym miejscu – Kolonii Mazurskiej Mierki. I mogę to z ręką na sercu napisać, że to moja ulubiona lokalizacja. Czemu? Bo jest w środku lasu, bo dom jest idealnym połączeniem ciepła, sielskości i wygody. Jest tam idylliczny ganeczek, ogródek, a do tego szalona gospodyni, która zawsze mnie tłucze po łbie, że mam Was przestrzegać, że jedziecie do lasu, że tu są komary, że jak jest zimno to zanim kominek ogrzeje cały dom to trochę czasu minie – ale to komuś przeszkadza, że zanim się nagrzeje to posiedzimy przycupnięte przy ogniu? Dla mnie to bajka! Ha! I ta nasza gospodyni gotuje wyśmienicie. W ogóle to przestała gotować dla gości, a wyjątek robi podobno tylko dla nas, bo kocha te grupy z Tylko spróbuj

– nasze wycieczki biegowe będą odbywały się w pięknych okolicznościach przyrody – wśród okolicznych lasów

– czeka nas cały weekend z ćwiczeniami po których poczujemy się fantastycznie

– najważniejsze jest dla nas zdrowie uczestniczek, dlatego każda jest korygowana na bieżąco, mała grupa zapewnia możliwość dopasowania poziomu,

– z wyjazdu wrócimy z wiedzą jak prawidłowo zadbać o swoje ciało

– dostaniemy kopniaka motywacyjnego

Zajęcia sportowe poprowadzi Monika Sierpińska – licencjonowany instruktor rekreacji ruchowej, od wielu lat prowadząca zajęcia pilates oraz inne formy gimnastyki. W swojej metodzie Gimnastyka szczęścia dąży do tego, żeby przywrócić prawidłowe ustawienie sylwetki ćwiczących. Aktywna triathlonistka, mająca na koncie mistrzostwo Polski amatorów na dystansie sprinterskim, mistrzostwo Polski w Crosstriathlonie amatorów, jako jedna z niewielu w Polsce kobiet ukończyła ekstremalny triathlon górski na pełnym dystansie Ironman. Szczególnie zwraca uwagę na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń (i uśmiech podczas ćwiczenia). Czyli ja 🙂radosna założycielka Tylko spróbuj!

Rozpiska dnia !?

15.00 – 17.00 Prawidłowa postawa & stretching

Skupimy się na tym w jaki sposób zadbać o plecy podczas gdy cały dzień siedzimy. Nauczymy się jak dbać o prawidłową sylwetkę – co i jak wzmacniać, co rozciągać, jak korygować pozycję.

Ten panel można podsumować słowami: „poczujesz ulgę” – spiętego karku, bolącego odcinka lędźwiowego, pleców. Jest to również najszybszy sposób na poprawienie wyglądu swojego ciała – wiecie, że wystający brzuch to bardzo często wynik złego ustawienia kręgosłupa? Z dobrą pozycją wyglądamy smuklej i znacznie lepiej. Może Was zaskoczyć, że po ćwiczeniach poczujecie się trochę wyższe!

18.00 Zdrowa kolacja

19.30 Panel teoretyczny – technika biegania

Zobaczymy sylwetki mistrzów, dowiemy się jak mamy korygować własną pozycję, żeby było zdrowo i efektywnie. Poznamy ćwiczenia wspomagające, które powinnyśmy wykonywać, żeby móc dobrze biegać.

Sobota

7.30 – Poranna gimnastyka szczęścia

autorski program ćwiczeń mający na celu przywrócenie równowagi w ciele. Pomyśl sobie o momencie w którym aż rozpiera Cię szczęście. Jak wtedy ułożone jest Twoje ciało, jak pracują mięśnie, jak wygląda sylwetka? Okazuje się, że to właśnie jest naturalnie osiągnięta zdrowa pozycja ciała. A można odwrócić ten schemat. Wyćwiczyć pozycję szczęśliwego człowieka i poczekać na to co się stanie z umysłem. Poprawa nastroju gwarantowana, sylwetki również!

8.30 – śniadanie

10.00 – 12.30 wycieczka biegowa po okolicy poprzedzona nauką prawidłowej techniki biegu. Wolne tempo oraz stała obecność instruktora pozwoli na pracę nad techniką idealną. Bez obaw nie będziemy biegać całe 2,5 h – wyjście będzie połączone z ćwiczeniami, czasem na małą przekąskę, pogawędki.

13.00 – obiad

15.00 – 16.00 Wzmacnianie – nogi, pośladki

Dobre przysiady wcale nie tak łatwo robić! A robiąc je źle wiele można wyrządzić sobie krzywdy. Poznamy wiele wariantów tego ćwiczenia – ciało nie lubi przecież stagnacji.

Skupimy się również na, o dziwo, często zaniedbywanej części ciała – pośladkach. Wiecie, że słabe mięśnie pośladkowe niejednokrotnie są przyczyną kontuzji biegowych czy bólu w odcinku lędźwiowym. No taaak… i jeszcze ten kuszący wygląd zaokrąglonej pupy!

16.00 – 17.00 Wzmacnianie – mięśnie brzucha

Wcale nie tak łatwo zrobić dobre wzmacnianie mięśni brzucha. Wiecie, że duża część pracy nad tą częścią ciała to spięcie izometryczne, oddech, odpowiedni ruch. Bardzo często chcemy wzmacniać właśnie te mięśnie, a finalnie, zamiast tego, naciągamy szyję czy obciążamy odcinek lędźwiowy.

Dowiemy się również jak zmaksymalizować efekty – tak, żeby skuteczny trening wykonać w krótkim czasie.

18.00 kolacja

19.00 sesja na saunie, wspólny wieczór z delektowaniem się chwilą

Niedziela

7.30 Gimnastyka szczęścia

gimnatyska na dobre rozpoczęcie dnia – będzie to sesja na świeżym powietrzu (chyba, że pogoda nie pozwoli), dotleniająca, delikatnie rozciągająca oraz ustawiająca prawidłową pozycję ciała na cały dzień (tak, tak – żebyśmy już cały dzień chodziły sobie prosto).

8.30 – śniadanie

10.00 – 12.00 wycieczka marszobiegowa po pięknej okolicy. W trakcie tej wycieczki przypomnimy sobie zasady prawidłowej techniki biegania oraz ćwiczeń.

Cena zawiera: dwa noclegi w Kolonii Mazurskiej Mierki, dwa śniadania, dwie kolacje, obiad, zajęcia fizyczne praktyczne i teoretyczne. Na wyjazdach traktujemy się wszystkie jak grono znajomych. Dlatego też poznajemy się jeszcze przed wyjazdem – na tajnej grupie na facebooku (jeśli ktoś nie ma to dosyłam informacje mailowo). Nie bój się jechać w pojedynkę – poznasz całe grono fajnych osób. Dziewczyny z Tylko spróbuj są w przeróżnym wieku. W cenie wyjazdu nie zapewniam dojazdu – ale pomagamy sobie, umawiamy się na wspólny dojazd, ograniczamy liczbę samochodów – jeszcze nie było takiej sytuacji, żeby osoba niezmotoryzowana miała problem z dojazdem. Dogadujemy się również co do planu – jeśli ktoś nie ma ochoty lub możliwości brania udziału w jakimś punkcie programu – staram się mu zapewnić w tym czasie ciekawą propozycję zajęć. Rozmawiamy, dogadujemy się, lubimy się! Chcesz się zapisać?