12 CZERWCA – Ogrody i tarasy

Sprytne sposoby na piękne ogrody i tarasy

Spotkanie odbędzie się 12 czerwca, godz. 19.00, Warszawa, Kawiarnia Francuska 30 (ul. Francuska 30).

Jest to kolejne spotkanie dla kobiet, organizowane przez inicjatywę „Tylko spróbuj”. Spotkanie jest darmowe i otwarte. Dedykowane osobom, które chciałyby nauczyć się jak stworzyć piękną, zieloną przestrzeń, bez względu na to czy dysponują wielkim ogrodem, balkonem czy niewielkim parapetem.

  • dowiecie się od czego zacząć, kiedy jeszcze nic nie macie
  • dowiecie się co mogło być przyczyną wcześniejszych porażek
  • nauczymy się dobierać rośliny do rodzaju ziemi, który mamy w ogrodzie oraz ziemię do wybranych roślin
  • dowiemy się m.in. dlaczego orzech nie lubi towarzystwa czy czemu nie powinniśmy nawozić roślin we wrześniu
  • co zrobić, żeby nasze wymarzone rośliny zmieściły się na niewielkim tarasie
  • jak dobrać rośliny tak, żeby coś kwitło przez cały sezon

Ze spotkania wyjdziesz z głową pełną praktycznych porad i inspiracji. Pokażemy przykłady pięknych tarasów i ogrodów oraz opowiemy o tym jakie są aktualne trendy w projektowaniu przestrzeni zielonej.

Każdy z uczestników spotkania otrzyma atrakcyjną zniżkę na weekendowy wyjazd „Projektowanie ogrodów i tarasów”, który odbędzie się w terminie 21 – 23 lipca.

Spotkanie „Łatwe sposoby na piękne ogrody i tarasy” poprowadzi Katarzyna Dziedzic – architekt krajobrazu, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Autorka i współautorka licznych projektów zarówno w przestrzeni publicznej jak i prywatnych założeń ogrodowych. W przeszłości związana między innymi z Ogrodem Botanicznym we Wrocławiu oraz Arboretum w Wojsławicach. Od 2016 roku współpracuje z Fundacją Schronisko dla Roślin. W ramach projektu ArsBotanica prowadzi działania z pogranicza ogrodnictwa i sztuki, skierowane do różnych grup wiekowych.

Leave a comment