Dieta i Forma

Kobiecy Weekend TYLKO SPRÓBUJ – Dieta i Forma
Zapraszamy na weekend Tylko spróbuj Dieta i forma podczas którego skupimy się na sobie. To taki wyjazd na którym każdy ma czuć się dobrze – możemy wszystko, ale nic nie musimy. Chcesz nauczyć się lepiej biegać? Zapraszamy, nauczymy, opowiemy. Chcesz nauczyć się dbać o sylwetkę, poprawić postawę? Będzie okazja! Wolałabyś w tym czasie poczytać książkę czy poleżeć na kanapie? Droga wolna! 
Nasz wyjazd ma dwa filary – dietetykę oraz pracę nad formą. Każda z uczestniczek odbędzie indywidualną konsultację z dietetykiem podczas której przeprowadzona zostanie analiza składu ciała, będzie miała możliwość wzięcia udziału w dwóch panelach wykładowych, zajęciach stretchingu, pilatesu, wędrówce po górach i seansach w saunie. Ten wyjazd ma być pięknym czasem, z dala od zgiełku miasta, podarowanym samej sobie oraz zastrzykiem wiedzy i energii do wprowadzania w życie super zmian. A może uda się po nim pokochać bieganie – tu przeczytasz krótki tekst o początkach w bieganiu>>
  • Śpimy w niesamowicie pięknym miejscu – Chacie Świetnokrzyskiej (http://www.swietnokrzyskachata.pl/) w malowniczej okolicy gór Świętokrzyskich,
  • Oferujemy indywidualną konsultację z profesjonalnym dietetykiem,
  • Uczymy prawidłowych wzorców ruchowych podczas biegania,
  • Dbamy o zdrowe nawyki ruchowe w ćwiczeniach,
  • Plan sportowy jest różnorodny – stawiamy na holistyczny rozwój ciała – wzmocnimy układ krążenia, mięśnie, zadbamy o elastyczność,
  • Najważniejsze jest dla nas zdrowie uczestniczek, dlatego każda jest korygowana na bieżąco, mała grupa zapewnia możliwość dopasowania poziomu,
  • Wyjazd ma być pięknym przeżyciem, prezentem dla siebie, bodźcem do dalszej pracy nad sobą. Wystarczy Tylko spróbować 😉
  • MOŻLIWE JEST ZABRANIE NA WYJAZD DZIECI, KTÓRE BĘDĄ UCZESTNICZYŁY W WARSZTATACH KULINARNYCH (PODCZAS ŚWIETNEJ ZABAWY NAUCZĄ SIĘ JAK POWINIEN WYGLĄDAĆ ZDROWY POSIŁEK) ORAZ ZAJĘCIACH ARTYSTYCZNYCH

Zajęcia sportowe poprowadzi Monika Sierpińska – licencjonowany instruktor rekreacji ruchowej, aktywna triathlonistka, mająca na koncie mistrzostwo Polski amatorów na dystansie sprinterskim, mistrzostwo Polski w Crosstriathlonie amatorów, jako jedna z niewielu w Polsce kobiet ukończyła ekstremalny triathlon górski na pełnym dystansie Ironman. Szczególnie zwraca uwagę na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń (i uśmiech podczas ćwiczenia 😉

Konsultacje dietetyczne przeprowadzi Joanna Sobczak – Dietetyk Kliniczny, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkoleniowiec oraz magister dietetyki z wieloletnim doświadczeniem w pracy w gabinecie. Ukończyła liczne kursy oraz szkolenia m.in. z Dietcoachingu, Dialogu Motywującego oraz Dietetyki sportowej. Pasjonatka zdrowego stylu życia, jej misją jest edukacja żywieniowa. W pracy stara się pokazać jak wykorzystać wiedzę dietetyczną w codziennym życiu, tak aby każda dieta sprawiała przyjemność i satysfakcję. Uwielbia podróżować, zwłaszcza do miejsc, gdzie można smacznie i ciekawie zjeść.

PLAN WYJAZDU

PIĄTEK

16.00 – 17.00 stretching

Ćwiczenia pozwalające poczuć się lekko i dobrze. Postaramy się zniwelować skutki całodziennego siedzenia, rozciągniemy przykurczone mięśnie, ustawimy prawidłową sylwetkę. Ten panel można podsumować słowami: „poczujesz ulgę” – spiętego karku, bolącego odcinka lędźwiowego, pleców.

17.00 – 19.00 Wykład dietetyka

1) najczęściej popełniane błędy podczas diety

2) 5 najważniejszych zasad dotyczących jedzenia

3) fakty i mity czyli weryfikacja najnowszych trendów i nowinek żywieniowych (dieta bezglutenowa, paleo, “pudełka” – catering dietetyczny, olej kokosowy, nasiona chia – czy warto? kiedy warto? jak, co i dlaczego?)

19.30 kolacja

21.00 – sesja na saunie

W pięknej saunie, gdzie będziemy tylko my, z prysznicem na świeżym powietrzu – będziemy delektować się spokojem wieczora.

SOBOTA

7.30 – stretching

Najlepszy poranny zestaw ćwiczeń. Po rozgrzewce, która sprawi, że rozciąganie będzie zdrowsze i łatwiejsze zrobimy sesję rozciągającą najbardziej przykurczone części naszego ciała, postaramy się wyciągnąć również kręgosłup i ustawić prawidłową sylwetkę na cały dzień

8.30 – śniadanie

9.30 – 12.30 wycieczka biegowa po okolicy poprzedzona nauk prawidowej techniki biegu. Wolne tempo oraz stała obecność instruktora pozwoli na prac nad techniką idealną.

Podczas spaceru zobaczymy piękną okolicę pełną wzgórz i zieleni. Góry Świętokrzyskie to niesamowity region w Polsce – oferujący bajeczne, górzyste krajobrazy, lasy pełne kamieni i urokliwych zakątków.

13.00 – obiad

15.00 – 16.00 pilates

Ćwiczenia pozwalające uzyskać prawidłową sylwetkę – mamy nie tylko pięknie wyglądać, ale również mieć zdrowe ciało. Zaskoczy Was to, że już po godzinie ćwiczeń poczujecie się trochę wyższe.

16.00 – 18.00 Wykład dietetyka

1) krótkie powtórzenie najważniejszych zasad zdrowego żywienia (na podstawie piramidy żywieniowej)

2) warsztaty jak prawidłowo komponować posiłki

Dodatkowe:

1) dieta odmładzająca – produkty, które opóźniają procesy starzenia i mają korzystne działanie urodowe

2) jak przeprowadzić zdrowy detoks organizmu

19.00 – kolacja

20.30 – sesja na saunie

W pięknej saunie, gdzie będziemy tylko my, z prysznicem na świeżym powietrzu – będziemy delektować się spokojem wieczora.

NIEDZIELA

8.00 – śniadanie

9.00 – 12.00 wycieczka marszobiegowa po pięknej okolicy. Poprzedzona pracą indywidualną nad lepszą techniką biegu

INDYWIDUALNE KONSULTACJE:

1) wywiad wstępny (“historia kilogramów”, stosowane diety i ich rezultaty, cele wagowe/żywieniowe, analiza podstawowych nawyków żywieniowych)

2) analiza składu ciała metodą bioimpedancji (BIA) – profesjonalny analizator TANITA (m.in. pomiar zawartości tkanki tłuszczowej, masa mięśni, wiek metaboliczny)

3) ogólne wskazówki żywieniowe na podstawie wywiadu oraz wyników BIA

Zajęcia sportowe poprowadzi Monika Sierpińska – licencjonowany instruktor rekreacji ruchowej, aktywna triathlonistka, mająca na koncie mistrzostwo Polski amatorów na dystansie sprinterskim, mistrzostwo Polski w Crosstriathlonie amatorów,jako jedna z niewielu w Polsce kobiet ukończyła ekstremalny triathlon górski na pełnym dystansie Ironman. Szczególnie zwraca uwagę na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń (i uśmiech podczas ćwiczenia 😉

Konsultacje dietetyczne przeprowadzi Joanna Sobczak – absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, z wieloletnim doświadczeniem jako dietetyk kliniczny i szkoleniowiec.

OFERTA DLA DZIECI – możliwa przy minimum 4 uczestnikach 
Warsztaty kulinarne i artystyczne dla dzieci:
Prowadzenie:
Część dietetyczna – Joanna Sobczak
Część artystyczna – Ewelina Burczyńska, pedagog i animator w pracowni Sztuka Niepowtarzalna. Organizatorka zajęć artystycznych sprzyjających rozwojowi dzieci.
PIĄTEK 
17.00 – 19.00 zajęcia artystyczne dla dzieci
celem jest wszechstronny rozwój poprzez poznawanie i doświadczanie świata podczas różnorodnych działań artystycznych.
Podczas naszych spotkań będziemy poznawać świat wszystkimi zmysłami: wzrokiem, słuchem, węchem i smakiem. Będziemy tańczyć, śpiewać, rymować, odgrywać różnorodne sceny teatralne, podróżować po świecie bajek, malować, słuchać odgłosów przyrody, ale nie tylko…. Poznamy wiele kolorów, konsystencji, faktur, dźwięków, odgłosów, itd.. Ale przede wszystkim będziemy się fantastycznie bawić!
SOBOTA 
9.30 – 12.30 warsztaty kulinarne
Podczas luźnej zabawy dzieci wysłuchają naszej dietetyczki, która w przystępnej formie opowie o tym co jest najważniejsze w naszym jedzeniu. Wszystkie dzieci będą miały świetną zabawę podczas przygotowywania zdrowego posiłku dla swoich mam
15.00 – 18.00 zabawa na świeżym powietrzu
Wszystkie dzieci dostaną ciekawe zadania, będzie to czas pełen ruchu i czerpania przyjemności z przebywania na świeżym powietrzu. Zabawy będą dostosowane do wieku dzieci.
NIEDZIELA 
9.00 – 12.00 wspólna wycieczka po okolicy

Szczegóły
Kiedy?
23 - 25 lutego
Cena
950 zł
Masz pytania? Chcesz zarezerwować?
692 752 446 hello@tylkosprobuj.com
Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Napisz lub zadzwoń: