14 września 2019 Dzień siebie Granice TYLKO SPRÓBUJ 

Stawianie granic to jedna z trudniejszych i bardziej przydatnych rzeczy, których można się nauczyć. Granice postawione w życiu zawodowym – żeby nie dawać się wykorzystywać; granice w życiu codziennym – żeby nasze relacje były oparte na wzajemnym szacunku; granice postawione samemu sobie – żeby nie wymagać od siebie zbyt wiele.

Taki właśnie temat będzie poruszany podczas kolejnego Dnia siebie.
• Dzień siebie to otwarte spotkanie w gronie kobiet na które zapraszam Was wszystkie
• Składa się z kilku warsztatów, każde w innym temacie, przygotowane przez osoby wyspecjalizowane w danej dziedzinie
• Dzień siebie to wydarzenie o charakterze charytatywnym – całość opłaty za wejście idzie na cel charytatywny – pomoc dorosłym osobom niepełnosprawnym intelektualnie (szczegóły znajdują się poniżej)
• Wysokość opłaty za wejście jest określana przez Was

PLAN ŚWIĘTOWANIA

CO MA SIĘ DZIAĆ NA DNIU SIEBIE:
Ma to być dzień, z którego wiele wyniesiemy – inspiracji, myśli i sposobów na ich realizację.
PLAN ŚWIĘTOWANIA:
Godz. 10.00 START!!!
1. Własne granice

Na ostatnim Dniu Siebie rozmawiałyśmy o miłości do samej siebie. Bardzo ważną częścią tej miłości jest świadomość własnych granic oraz umiejętność dbania o to żeby nikt ich nie przekraczał. Właśnie o tym będziemy rozmawiać tym razem: czym są granice, dlaczego są takie ważne, jak dbać o siebie – o własne granice, nie raniąc jednocześnie innych osób.
Prowadzi: Patrycja Bartoszak- Kempa (opisy prowadzących poniżej)

2. Gimnastyka szczęścia

autorski program ćwiczeń mający na celu przywrócenie równowagi w ciele. Czyli postawy „szczęśliwego człowieka” – prostej, otwartej, wydłużonej sylwetki. Jest to praca nad ciałem, ale wpływa również na samopoczucie i postrzeganie siebie. W swojej pracy trenerskiej wiele razy spotykałam osoby po których sylwetce widać było, że zbyt dużo wzięły na swoje barki, dały się zastraszać, nie umiały stawiać granic – wielokrotnie powtarzana i utrwalana skulona postawa sprawia, że te osoby czują się coraz gorzej. Postaram się pokazać Wam jak zrobić pierwszy krok do wyjścia z tego błędnego koła spięte ciało – spięty umysł.

Prowadzenie: Monika Sierpińska (czyli ja! – opis też poniżej)

3. Stawianie granic w duchu Porozumienia bez przemocy
Jak rozpoznać swoje potrzeby oraz jak zauważyć potrzeby innych – jak szukać sposobów ich zaspokojenia. Porozmawiamy o komunikacji, która oparta jest na szacunku do siebie i innych, która nie powoduje tworzenia konfliktów, ale pozwala w skuteczny sposób pokazywać nasze potrzeby i stawiać granice.
Prowadzenie: Katarzyna Niemira
4. Samoobrona dla kobiet

Czyli nauczymy się stawiać granice fizycznej agresji. Nauka samoobrony uświadamia nam ile mamy w sobie siły, bez względu na masę mięśniową, ale to również świetna zabawa.

Prowadzenie: Marta Kosińska

5. Stawianie granic w życiu zawodowym

Opis wkrótce.

INFORMACJE O PROWADZĄCYCH:

Patrycja Bartoszak – Kempa
Trenerka dramy, pedagożka, reżyserka, kulturoznawczyni. Od kilku lat zaangażowana w działania równościowe o charakterze artystyczno – rozwojowym. Specjalizuję się w pracy z grupami defaworyzowanymi społecznie. Współtwórczyni Treningu Latania – warsztatów rozwojowych dla kobiet, który realizuje od 2017 roku. Prowadząca kręgi kobiece. Założycielka Sztuki Niepowtarzalnej. Współpracuje z organizacjami kobiecymi. m.in. Niebieską linią, Targówkiem w spódnicy.

Monika Sierpińska – licencjonowany instruktor rekreacji ruchowej, od wielu lat prowadząca zajęcia pilates oraz inne formy gimnastyki. W swojej metodzie Gimnastyka szczęścia dąży do tego, żeby przywrócić prawidłowe ustawienie sylwetki ćwiczących. Aktywna triathlonistka, mająca na koncie mistrzostwo Polski amatorów na dystansie sprinterskim, mistrzostwo Polski w Crosstriathlonie amatorów, jako jedna z niewielu w Polsce kobiet ukończyła ekstremalny triathlon górski na pełnym dystansie Ironman. Szczególnie zwraca uwagę na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń (i uśmiech podczas ćwiczenia). Czyli ja radosna założycielka Tylko spróbuj!

Katarzyna Niemira – od 13 lat mam szczęście pracować w korporacjach o wyjątkowej kulturze organizacyjnej, ale też wyjątkowymi ludźmi. Poza zarządzaniem zespołami – moją rolą (najbardziej wdzięczną) jest wspieranie ludzi w ich rozwoju i pomoc w stawaniu się lepszymi nie tylko w życiu zawodowym, ale również prywatnym. Jestem coachem i trenerem komunikacji opartej na empatii. Bardzo głęboko w moim życiu jest zakorzeniona idea Porozumienia bez Przemocy i z swoją osobistą misję uważam szerzenie tej filozofii

Marta Kosińska – Absolwentka WSKFiT. Dyplomowany instruktor sportu ze specjalnością kulturystka, a od 2008 r. instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness i samoobrona. Zdobywczyni brązowego medalu na X Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu 2014 r. w Łodzi. Miłośniczka sportów walki, jazdy konnej i fitness.

ZASADY WSTĘPU

Wejście za tak zwane „co łaska” 😉 o co chodzi? – płacicie tyle ile uznacie za stosowne, całość idzie na cele charytatywne.

Sposób płatności to przelew na dane:
Tylko spróbuj Monika Sierpińska
54 1160 2202 0000 0003 3158 6378
(koniecznie w tytule: dzień siebie imie nazwisko)
Po dokonaniu wpłaty napiszcie mi maila na adres hello@tylkosprobuj.com – podeślę Wam szczegóły organizacyjne 😊

NASZ CEL CHARYTATYWNY:

To wsparcie bliskiej mi i dobrze mi znanej inicjatywy. Znam ich osobiście i wiem, że zrobią z naszymi datkami rzeczy piękne dla innych czyli TRENING ŻYCIA CODZIENNEGO – warsztaty samodzielności dla młodych osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Każdy człowiek zasługuje na szansę, aby być samodzielny i samowystarczalny. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną, aby osiągnąć taki stan i umiejętności potrzebują bardzo dużego wsparcia i ćwiczeń. Podczas naszych warsztatów zdobywają oni umiejętności, dzięki którym mogą samodzielnie funkcjonować. Niestety nie wszyscy nasi podopieczni i ich rodzice mają możliwości finansowe, aby pojechać z nami na trening – wakacje w pięknym miejscu na Warmii – Siedlisku Likusy.

Organizator akcji:
Tylko spróbuj – inicjatywa pełna pasji organizująca warsztaty oraz weekendy dla kobiet – oczywiście wydarzenia pasją aż przepełnione!
Chcecie się skontaktować? Proszę, zapraszam, będzie mi bardzo milutko: hello@tylkosprobuj.com 692752446

Serio, zróbmy coś dla siebie! Świat będzie lepszy!

ORGANIZATOR

Organizatorem Dnia siebie jest inicjatywa Tylko spróbuj – twórca kreatywnych wyjazdów i warsztatów dla kobiet. Tu działania są motywowane pasją

Chcesz dowiedzieć się więcej o idei: KLIK>>>

Szczegóły
Kiedy?
14 września
Godziny?
10.00 - 14.00
Gdzie?
Warszawa; Hostel Praga
Cena
według uznania
Masz pytania? Chcesz zarezerwować?
692 752 446 hello@tylkosprobuj.com
Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Napisz lub zadzwoń: