19 maja 2019 Dzień siebie TYLKO SPRÓBUJ 

Mamy dni wszystkich wkoło. Składamy im życzenia, doceniamy ich, wierzymy w nich. A może by tak pomyśleć o sobie?

Dzień siebie będzie skupiony na prostej idei – jak to zrobić, żeby nasze działania wynikały z tego czego naprawdę chcemy my, a nie czego od nas oczekują inni, schematy, świat. Żeby przestać ze sobą walczyć, ale zacząć siebie słuchać. Niby rzecz oczywista, a jednak okazuje się, że taka trudna do osiągnięcia.

Z tego słuchania i wspierania siebie wynika nie tylko to, że nie udajemy kogoś innego, ale też na przykład to, że mamy motywację do działania. Weźmy na przykład taki sport czy dietę. Zastanawiałyście się czemu znając te wszystkie zalecenia i reguły nadal nie potrafimy się do nich stosować? Porozmawiamy też o tym co inni nazywają niedoskonałościami, a przecież dla nas może to być nasz najpiękniejsza cecha, odróżniająca nas od innych!

  • Dzień siebie to spotkanie w gronie kobiet
  • Składa się z kilku 25 minutowych wystąpień, każde w innym temacie, przygotowane przez osoby wyspecjalizowane w danej dziedzinie
  • Wystąpienia mają na celu skłonić do refleksji, zainteresować, sprawić, że będziecie zadowolone z tego jak spędziłyście niedzielne przedpołudnie
  • Przewidziane są dwie sesje ruchowe – nauka oddechu oraz gimnastyka szczęścia – wystarczy wygodny strój (nie potrzeba mat)
  • Wysokość opłaty za wejście jest określana przez Was – całość idzie na cel charytatywny (szczegółowa instrukcja poniżej)

PLAN ŚWIĘTOWANIA

1. Zaczynamy!!! Czyli abc miłości do siebie.

MIŁOŚĆ DO SIEBIE – to nic innego jak wiara we własną siłę, świadomość siebie i swoich potrzeb.
Każda kobieta ma chwilę zwątpienia i wyczerpania, dlatego tak ważne jest poznanie własnych zasobów i potencjału, na którym możemy się opierać. Podczas naszego spotkania opowiem o tym jak odnaleźć w sobie wewnętrzną moc, która motywuje nas do działania w zgodzie ze sobą. O akceptacji własnych niedoskonałości oraz o byciu sobą, w każdej postaci: tą grzeczną i niegrzeczną.
Prowadzi: Patrycja Bartoszak- Kempa (opisy prowadzących poniżej)

2. Gimnastyka szczęścia

autorski program ćwiczeń mający na celu przywrócenie równowagi w ciele. Pomyśl sobie o momencie w którym aż rozpiera Cię szczęście. Jak wtedy ułożone jest Twoje ciało, jak pracują mięśnie, jak wygląda sylwetka? Okazuje się, że to właśnie jest naturalnie osiągnięta zdrowa pozycja ciała. A można odwrócić ten schemat. Wyćwiczyć pozycję szczęśliwego człowieka i poczekać na to co się stanie z umysłem. Poprawa nastroju gwarantowana, sylwetki również!

Prowadzenie – Monika Sierpińska

3. DIETA też tak masz, że wiesz co jest zdrowe, a co nie, ale jakoś nie jesteś w stanie tej diety utrzymać?

“Całe życie się odchudzam” takie stwierdzenie, jako dietetyk słyszę niezwykle często. Dlaczego diety są nieskuteczne? Czemu mimo powszechnej wiedzy na temat wpływu jedzenia na zdrowie, odżywiamy się tak źle? Dlaczego nie umiemy sobie odmówić kolejnego kawałka czekolady, dokładki deseru czy hamburgera w wersji XL? Co zrobić aby zdrowe jedzenie było przyjemnością a nie udręką? Aby powiedzieć na te i inne pytania zapraszam na mój panel, porozmawiamy o naszym stosunku do jedzenia oraz do diet generalnie.

4. Wdech – wydech czyli uczymy się jak dodać sobie mocy poprzez oddech

Jestem instruktorką jogi, praktykuję oddech. Podczas swoich zajęć zarówno zajęć jogi jak i warsztatów oddechowych czy sesji oddechowych zachęcam do łączenia się ze swoim naturalnym oddechem. Naturalny oddech jest czymś najważniejszym ponieważ decyduje o tym jak się czujesz fizycznie i psychicznie na co dzień. Kiedy łączysz się ze swoim naturalnym oddechem odnajdujesz spokój, samoakceptację, miłość do siebie, do innych i do świata. Podczas mojego panelu porozmawiamy o tym czym jest naturalny oddech, jak powinniśmy oddychać na co dzień, co możemy zrobić aby poprawić jakość swojego oddychania i dlaczego warto to zrobić.

Uczyć oddychać będzie nas Katarzyna Kosior.

5. Motywacja w sporcie

Wszyscy wiemy, że sport to zdrowie i ćwiczyć należy, ale jakoś nie wychodzi. Długi czas o tym myślałam, obserwuję również dziewczyny przewijające się na treningach oraz wyjazdach. Widzę, że problem nie leży wcale w braku czasu, pieniędzy czy tym, że jesteśmy po prostu leniami (chociaż każdemu się to oczywiście zdarza). Główną przyczyną jest nasze wewnętrzne podejście – wynikające z tego, że chcemy walczyć ze swoim ciałem, a nie wsłuchać się w to co jest mu potrzebne i co sprawia nam przyjemność. O tym oraz o sprytnych trickach na motywację opowiem ja czyli największy leń wśród osób systematycznie i bardzo dużo uprawiających sport.

Prowadzenie: Monika Sierpińska (czyli ja! – opis też poniżej)

PROWADZĄCY

Patrycja Bartoszak – Kempa
Trenerka dramy, pedagożka, reżyserka, kulturoznawczyni. Od kilku lat zaangażowana w działania równościowe o charakterze artystyczno – rozwojowym. Specjalizuję się w pracy z grupami defaworyzowanymi społecznie. Współtwórczyni Treningu Latania – warsztatów rozwojowych dla kobiet, który realizuje od 2017 roku. Prowadząca kręgi kobiece. Założycielka Sztuki Niepowtarzalnej. Współpracuje z organizacjami kobiecymi. m.in. Niebieską linią, Targówkiem w spódnicy.

Katarzyna Kosior
certyfikowana instruktorka Hatha/Vinyasa Jogi z dyplomem 200 godzin Yoga Alliance. Kasia prowadzi studio jogi i relaksacji “Teraz Relax” w Józefowie koło Warszawy. Uczestniczy w warsztatach, kursach doszkalających oraz konwencjach jogi w kraju i zagranicą aby ciągle pogłębiać swoją wiedzę. Wierzy we współczesne podejście jogi do człowieka w myśl, którego każdy jest inny, tak więc stara się dostosować praktykę do indywidualnych potrzeb uczestników zajęć, tak aby już od pierwszych kroków na macie była ona świadoma i zawsze bezpieczna. W jodze najbardziej lubi relax 😉

Joanna Sobczak
Dietetyk Kliniczny, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkoleniowiec oraz magister dietetyki z wieloletnim doświadczeniem w pracy w gabinecie. Ukończyła liczne kursy oraz szkolenia m.in. z Dietcoachingu, Dialogu Motywującego oraz Dietetyki sportowej. Pasjonatka zdrowego stylu życia, jej misją jest edukacja żywieniowa. W pracy stara się pokazać jak wykorzystać wiedzę dietetyczną w codziennym życiu, tak aby każda dieta sprawiała przyjemność i satysfakcję. Uwielbia podróżować, zwłaszcza do miejsc, gdzie można smacznie i ciekawie zjeść.

Monika Sierpińska
licencjonowany instruktor rekreacji ruchowej, aktywna triathlonistka, mająca na koncie mistrzostwo Polski amatorów na dystansie sprinterskim, mistrzostwo Polski w Crosstriathlonie amatorów, jako jedna z niewielu w Polsce kobiet ukończyła ekstremalny triathlon górski na pełnym dystansie Ironman. Szczególnie zwraca uwagę na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń (i uśmiech podczas ćwiczenia 😉

ZASADY WSTĘPU

Wejście za tak zwane „co łaska” 😉 o co chodzi? – płacicie tyle ile uznacie za stosowne, całość idzie na cele charytatywne.

Sposób płatności to przelew na dane:
Tylko spróbuj Monika Sierpińska
54 1160 2202 0000 0003 3158 6378
(koniecznie w tytule: dzień siebie imie nazwisko)
Po dokonaniu wpłaty napiszcie mi maila na adres hello@tylkosprobuj.com – podeślę Wam szczegóły organizacyjne 😊

NASZ CEL CHARYTATYWNY:

To wsparcie bliskiej i dobrze mi znanej inicjatywy. Znam ich osobiście i wiem, że zrobią z naszymi datkami rzeczy piękne dla innych 😊

TRENING ŻYCIA CODZIENNEGO – warsztaty samodzielności dla młodych osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Każdy człowiek zasługuje na szansę, aby być samodzielny i samowystarczalny. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną, aby osiągnąć taki stan i umiejętności potrzebują bardzo dużego wsparcia i ćwiczeń. Podczas naszych warsztatów zdobywają oni umiejętności, dzięki którym mogą samodzielnie funkcjonować. Niestety nie wszyscy nasi podopieczni i ich rodzice mają możliwości finansowe, aby pojechać z nami na trening – wakacje w pięknym miejscu na Warmii – Siedlisku Likusy.

ORGANIZATOR

Organizatorem Dnia siebie jest inicjatywa Tylko spróbuj – twórca kreatywnych wyjazdów i warsztatów dla kobiet. Tu działania są motywowane pasją

Chcesz dowiedzieć się więcej o idei: KLIK>>>

Szczegóły
Kiedy?
19 maja
Godziny?
10.00 - 14.00
Gdzie?
Warszawa; Hostel Praga
Cena
według uznania
Masz pytania? Chcesz zarezerwować?
692 752 446 hello@tylkosprobuj.com
Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Napisz lub zadzwoń: