FOTOGRAFIA
Weekend TYLKO SPRÓBUJ – Fotografia jako spotkanie
29 – 31 maja
Chcesz robić lepsze zdjęcia? Dowiedzieć się o fotografowaniu czegoś nowego? A może po prostu spędzić czas w ciekawy i inspirujący sposób świetnie się bawiąc? Zapraszamy na wyjątkowy Kobiecy warsztat fotograficzny.
Serdecznie zapraszam na intensywny warsztat fotograficzny wprowadzający w zagadnienia fotografowania ludzi i opowiadania o nich poprzez zdjęcia. W pierwszej części przećwiczymy obsługę sprzętu i fotografowanie przy zastanym świetle, co da nam narzędzia i bazę do dalszej pracy. Prowadzić to będzie do doświadczenia fotografowania obcych ludzi spoza naszej warsztatowej grupy, czyli postawienia się w roli reporterki/fotografki dokumentalistki. Nie zabraknie też wprowadzenia teoretycznego do pracy z bohaterem/bohaterką, przykładów i inspiracji różnego wykorzystania fotografii do opowiadania o człowieku oraz możliwości przeglądu portfolio uczestniczek. W praktyce warsztatowej wykorzystuję potencjał grupy jako pierwszych odbiorców naszej twórczości dających nam konstruktywny feedbeck i wsparcie. Mam nadzieję że ten warsztat poszerzy Wasze spojrzenie na to jak i do czego możecie wykorzystać fotografię i jak niesamowitym doświadczeniem i spotkaniem może być fotografia obcych ludzi.

Jan Brykczyński, prowadzący warsztaty

  • Jedziemy ze świetnym fotografem, Janem Brykczyńskim, do prawdziwie idyllicznego zakątka Polski – Rentynówki! 
  • Uczymy się fotografii przede wszystkim w akcji – docieramy w malownicze zakątki okolicy, ale też przeżywamy prawdziwe spotkanie z fotoreportażem
  • Weekend jest dedykowany kobietom w każdym wieku i na każdym fotograficznym etapie
  • Zapewniamy indywidualne podejście – jedziemy w małej grupie 
  • Weekend zapełniamy atrakcjami na 200% – w planie 21 godzin warsztatów, indywidualne omawianie fotografii, plenery o świcie, podczas zachodu słońca oraz w nocy
  • Delektujemy się pyszną kuchnią opartą na lokalnych produktach
  • Chcesz przyczytać co nieco o wyjeździe? Proszę! Klik>>
  • Trochę się boisz czy to na pewno dla Ciebie? Przeczytaj koniecznie wpis na blogu: Klik>>
  • Chcesz zobaczyć piękny film z wyjazdu? Klik>>

Oferta obejmuje: 21 godzin warsztatów i spacerów fotograficznych (zajęcia są nieobowiązkowe), dwa noclegi, dwa śniadania, dwie kolacje, jeden obiad, warsztaty fotograficzne,  ubezpieczenie

Szczegóły
Kiedy?
29 - 31 maja
Cena
950 zł
Gdzie?
Rentynówka
Masz pytania? Chcesz zarezerwować?
692 752 446 hello@tylkosprobuj.com

Jan Brykczyński fotograf z 15 latami praktyki zawodowej w fotografii dokumentalnej i reportażu. Jest współzałożycielem kolektywu Sputnik Photos, który od blisko dekady realizuje projekty w byłych republikach radzieckich.  Autor książek fotograficznych – The Gardener, Boiko, laureat międzynarodowych konkursów, współpracownik magazynów w tym wieloletnia współpraca z National Geographic Polska. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach między innymi w Musée de l’Elysée w Lozannie, Deichtorhallen i Robert Morat Gallery w Hamburgu, Leica Gallery i CSW w Warszawie. Jan jest wykładowcą w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie (CZ) oraz na Programie Mentorskim Sputnik Photos. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów fotograficznych.

www.janbrykczynski.com

Fotograf Jan Brykczynski.
Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta

PLAN WEEKENDU

Weekend z fotografią z Janem Brykczyńskim ma dwa zamysły. Pierwszym jest wejście w świat fotografii – zarówno od strony teoretycznej (trochę historii, współczesnych trendów, spora dawka podstaw technicznych), jak i praktycznej – podstawy robienia zdjęć w różnych warunkach, obsługa aparatów uczestniczek warsztatów.

Drugim celem jest potraktowanie fotografii jako sposoby na nawiązanie relacji, lepsze poznanie odwiedzanych miejsc i ludzi.

Warsztaty będą intensywne, ale nie mają być uciążliwe. W chwilach przerwy od poznawania tajników fotografii, znajdziemy chwilę na kawę i delektowanie się pięknem okolicy.

PIATEK 

16.00 – wprowadzenie – prezentacja prowadzącego. Prezentacja projektów fotograficznych reprezentujących różne podejścia do fotografowania człowieka znane z historii fotografii

18.00 – kolacja

19.00 – pierwsze wyjście na plener fotograficzny, wykorzystamy fakt, że mieszkamy w przepięknym miejscu i to właśnie jego okolicę będziemy fotografować. W trakcie każdego ze spacerów możecie liczyć na informacje o technicznych ustawieniach aparatu dostosowanych w zależności od zastanego światła, fotografowanego obiektu. Jak również na indywidualne uwagi – mamy małą grupę więc będzie dużo tego typu możliwości

20.00 – 22.00 Wstęp do warsztatów. Wieczorny nastrój wykorzystamy do spokojnego wejścia w świat fotografii, zintegrujemy się. Zgłębimy podstawowe informacje na temat sprzętu.

– omówienie podstaw technicznych robienia zdjęć (z uwzględnieniem indywidualnych charakterystyk aparatów uczestniczek)

– historia fotografii w skrócie, reportaż a dokument

– sprzęt fotograficzny – prezentacja różnych aparatów

– prezentacja zdjęć wykonanych przez uczestniczki warsztatów – jest to doskonała możliwość do poznania się, posłuchania uwag innych uczestniczek i prowadzącego

SOBOTA

5:00 – 8:00

Fotografowanie o świcie. Zobaczymy piękne miejsca, które właśnie o tej porze ukazują swoją magię.

Technika fotografowania – zaawansowane wskazówki

– krajobraz

– portret

– akcja

– flash

gdzieś tu będzie pyszne śniadanie 🙂 

10.00 Wprowadzenie do pracy z bohaterem

11:00 – 18:00

Jedziemy w małej grupie więc plan będziemy dopasowywać do Waszych oczekiwań oraz do aktualnych warunków pogodowych – bez względu na zastaną aurę pogodową, znajdziemy piękne fotograficzne kadry.

Zajęcia dzienne będą obfitowały w prace zespołowe. Tak! Choć fotografia to zajęcie dla indywidualistów, to jej nauka dużo łatwiej przychodzi we współpracy z innymi. W ten sposób nauczymy się robić ciekawe portrety – korzystając na tym w dwójnasób, gdyż wynikiem tych zajęć będzie nie tylko wyniesiona wiedza, ale świetne zdjęcia, na których będziemy sami w ciekawy sposób sfotografowani! A kto nie potrzebuje takich zdjęć?

Punktem kulminacyjnym warsztatów (i oczkiem w głowie Jana Brykczyńskiego) jest zadanie, które otrzymacie. Zrobienie fotoreportażu o kimś żyjącym lokalnie w okolicy. Ale spokojnie – całość zostanie wcześniej zaaranżowana. Będziecie jednak zaskoczone jak wiele można wynieść z takiej pracy i ile więcej może dać nam aparat fotograficzny niż tylko techniczną umiejętność robienia zdjęć.

PRAKTYKA – podczas pleneru

– praca w grupach

– portret

– krajobraz

– akcja

– praca ze światłem odbitym (blendy z różnego rodzaju materiałów)

– z wykorzystaniem flasha

– tworzenie krótkich fotoreportaży

Zdjęcia w godzinę złotą – w zależności o której będzie zmierzch

WIECZÓR Z TEORIĄ (20:00 – 22:00)

– prezentacja powstałych fotoreportaży

– dalsze omawianie technicznego wykorzystania sprzętu fotograficznego

23:00-24:00 Zdjęcia nocne. Nauczymy się robić zdjęcia o zmierzchu, a także pobawimy się światłem przy długim czasie naświetlania.

NIEDZIELA

Plenerowe warsztaty w okolicy

09:00 – 12:00

Czeka nas kolejny ciekawy plener. Tym razem będziemy pracować indywidualnie mając w każdym momencie możliwość skonsultowania wątpliwości z prowadzącym.

Powyższe założenia są elastycznymi ramami, a dokładny plan będzie przygotowany po poznaniu potrzeb klienta oraz zastaną pogodę – mamy w tym doświadczenie!

Czy to wyjazd dla mnie?

Tak, jeśli lubisz fotografować i dobrze się bawić. Nie ma wymagań dotyczących sprzętu czy poziomu zaawansowania. Warsztaty odbywają się w małych grupach i dostosowujemy się do Twoich oczekiwań. Jeszcze przed wyjazdem będziesz miała możliwość opowiedzieć nam o sobie i swoich potrzebach – dostaniesz do wypełnienia krótką ankietę lub, jeśli wolisz, porozmawiamy przez telefon. Chcemy się czegoś o Tobie dowiedzieć.

Wara
Sandra Rucińska
Analityk

Wyjazd był jedną z lepszych rzeczy jakie ostanio miałam w zyciu. Dużo sie nauczyłam, spedzilam czas z super ludzmi. Doskonale wydane pieniadze i czas wykorzystany na 200%.

KB_170630_Polanica_WTS_3889
Aleksandra Szlachetka
Nauczycielka

Wyjazd był cudowny, wspaniale zorganizowany od początku do końca. Począwszy od miejsca w którym spałymśmy, pyszne jedzenie,wspaniałą atmosferę, niesamowicie intensywny program, skończywszy na pięknych miejscach i wspaniałych ludziach, kózy uczestniczyli w kursie razem ze mną.

warsztaty fotograficzne
Monika Oworuszko
Pisarka

Bardzo mi się podobało, wszystko było na najwyższym poziomie: hotel, jego położenie, jedzenie, świetny program warsztatów, i kierowniczka która nad wszystkim czuwała 🙂 Jednym zdaniem: po tych warsztatach zostałam fotografem. A rozwijając tę myśl: dzięki temu, że było tak dużo różnorodnych bloków tematycznych (zdjęcia o świcie i zmroku, zadania do zrobienia, i potem jeszcze omówienie obróbki), nauczyłam się całego procesu. Dzięki temu, że Tomek jest taki otwarty i komunikatywny umiał podzielić się z nami swoim doświadczeniem nie tylko jeśli chodzi o ustawianie parametrów zdjęć, ale pokazał nam co potrafią nasze aparaty, bo z ich możliwości nie zdawałyśmy sobie sprawy. A on cierpliwie każdej z osobna wszystko tłumaczył. I fajnie było zobaczyć inne dziewczyny jak zmieniają się przez te 48 godzin z niepewnych siebie w prawdziwe fotografki 🙂 cudowna grupa.

20170701_212211-crop
Kinga Borkowska
Specjalitka usług transportowych - spedycji

Warsztaty były fantastyczne! mimo tego iż nikogo wcześniej nie znałam i miałam lekki stres 😉 ale nie potrzebnie! grupa bardzo szybko znalazła wspólny język, fantastycznie czułam się w towarzystwie pozostałych uczestniczek. Myślę ,że to duża zasługa organizatorki która ogarnęła wszystko perfekcyjnie i to właśnie Ona stworzyła taki klimat . Po jednym wspólnym obiedzie już miałam wrażenie, że znam się z dziewczynami nie od dziś! fenomenalnie! bardzo otwarte , szczere, zabawne kobiety które były gotowe na to żeby odkrywać nowe rzeczy tak samo jak Ja i to jest najwspanialsze! było tyle emocji , wrażeń , energii i siły ,że nawet po nieprzespanej nocy biegłam z uśmiechem na twarzy aby odkrywać kolejne rzeczy. ZDECYDOWANIE POLECAM!!! zachęcam te kobiety które zastanawiają się nad warsztatami i mają jakieś obawy, nie potrzebnie! nie ma co zastanawiać się, trzeba działać już teraz! nie jutro.. za tydzień… tylko teraz! rozwijajmy swoje pasje i zainteresowania! róbmy to co sprawia Nam przyjemność i ogromną radość! zróbmy coś w końcu dla siebie! na warsztatach foto była tak fantastycznie ,że aż żal było wyjeżdżać… doczekać się nie mogę kolejnego wyjazdu! nawet nie zastanawiam się JADĘ!

warsztat fotograficzny
Elżbieta Filipkowska
Analityk IT

Warsztat fotograficzny „Tylko spróbuj” w Polanicy – Zdrój mnie zachwycił! Wszystko na tym kursie – zaczynając od profesjonalnego wprowadzenia do fotografii, a kończąc na wybranym miejscu zakwaterowana i atmosferze wyjazdu. „Tylko spróbuj” wyróżnia profesjonalizm i duże zaangażowanie w wykonywaną pracę. Zdecydowanie polecam!

Kontakt