FOTOGRAFIA
Weekend TYLKO SPRÓBUJ – Fotografia
Chcesz robić lepsze zdjęcia? Dowiedzieć się o fotografowaniu czegoś nowego? A może po prostu spędzić czas w ciekawy i inspirujący sposób świetnie się bawiąc? Zapraszamy na wyjątkowy Kobiecy warsztat fotograficzny.
 • Jedziemy ze świetnym fotografem, Tomkiem Golą, do jednego z najpiękniejszych miejsc w Polsce – do Polanicy-Zdroju
 • Uczymy się fotografii przede wszystkim w akcji – docieramy w malownicze zakątki okolicy, również te skryte, do których turyści zwykle nie docierają
 • Weekend jest dedykowany kobietom w każdym wieku i na każdym fotograficznym etapie
 • Zapewniamy indywidualne podejście – jedziemy w małej grupie 
 • Weekend zapełniamy atrakcjami na 200% – w planie 21 godzin warsztatów, indywidualne omawianie fotografii, nauka edycji zdjęć, plenery o świcie, podczas zachodu słońca oraz w nocy
 • Zatrzymujemy się w pięknej Villi Polanica**** 
 • Delektujemy się sezonowym menu opartym na lokalnych produktach
 • Istnieje możliwość zapewnienia opieki nad dziećmi
 • Chcesz przyczytać co nieco o wyjeździe? Proszę! Klik>>
 • Trochę się boisz czy to na pewno dla Ciebie? Przeczytaj koniecznie wpis na blogu: Klik>>
 • Chcesz zobaczyć piękny film z wyjazdu? Klik>>
Szczegóły
Kiedy?
12 - 14 stycznia
Cena
1100 zł
Masz pytania? Chcesz zarezerwować?
692 752 446 hello@tylkosprobuj.com

Oferta obejmuje: 21 godzin warsztatów i spacerów fotograficznych (zajęcia są nieobowiązkowe), dwa noclegi w pokojach dwuosobowych (dopłata 40 zł do pokoju jednoosobowego), dwa śniadania, dwie obiadokolacje, warsztaty fotograficzne, dostęp do sauny fińskiej, słonecznej plaży Sunsky, bezpłatne miejsca parkingowe, możliwość zapewnienia opieki nad dziećmi w trakcie trwania zajęć fotograficznych.

Tomek Gola

Fotograf wielokrotnie wyróżniany w prestiżowych konkursach m.in International Photography Awards, BZWBK Press Photo, Kolosy.

Ma na koncie liczne publikacje w cenionych polskich i zagranicznych magazynach (m.in. National Geographic, Traveler, Duży Format, Poznaj Świat, FOTO (PL i CZ), Men’s Health, Fluid (F), Skieur (F), Sport Magazin (D), MDC (Mex).

Tomek specjalizuje się w fotografii eksperymentalnej, w jego zdjęciach widać zabawę ze światłem, kolorem i badanie możliwości technicznych aparatu. Od wielu lat współpracuje z Red Bullem, fotografując sporty ekstremalne. Jest również autorem licznych reportaży oraz sesji portretowych.

Stypendysta w dziedzinie fotografii Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2013). Producent ręcznie szytych pasków fotograficznych. Pomysłodawca aplikacji BWITH.US do publikacji zdjęć na żywo.

www.gola.pro

warsztaty fotograficzne

PLAN WEEKENDU

Weekend z fotografią w Polanicy-Zdroju ma dwa zamysły. Pierwszym jest wejście w świat fotografii – zarówno od strony teoretycznej (trochę historii, współczesnych trendów, spora dawka podstaw technicznych), jak i praktycznej – podstawy robienia zdjęć w różnych warunkach, podstawowa archiwizacja, praca z programem Lightroom.

Drugim celem jest poznanie najciekawszych zakątków Kotliny Kłodzkiej, jednego z najpiękniejszych rejonów w Polsce.

Warsztaty będą intensywne, ale nie mają być uciążliwe. W chwilach przerwy od poznawania tajników fotografii, znajdziemy chwilę na kawę, delektowanie się pięknem okolicy, wspięcie się na skałę.

PIATEK 

Obiadokolacja – wydawana indywidualnie w zależności od godziny przyjazdu

20.00 – 22.00 Wstęp do warsztatów. Wieczorny nastrój wykorzystamy do spokojnego wejścia w świat fotografii. Obejrzymy najciekawsze zdjęcia wykonane przez ulubionych fotografów, porozmawiamy o swoich doświadczeniach z fotografią, zintegrujemy się. Zgłębimy podstawowe informacje na temat sprzętu.

– omówienie podstaw technicznych robienia zdjęć (z uwzględnieniem indywidualnych charakterystyk aparatów uczestniczek)

– historia fotografii w skrócie, reportaż a dokument

– sprzęt fotograficzny – prezentacja różnych aparatów

SOBOTA

5:00 – 9:00

Fotografowanie o świcie. Zobaczymy piękne miejsca, które właśnie o tej porze ukazują swoją magię. Np. czy wiecie, że sanktuarium w Wambierzycach jest oświetlone idealnie od frontu właśnie o poranku, a nieopodal znajduje się opuszczony pałacyk w którym wychodzą niesamowite porterty?

Technika fotografowania – zaawansowane wskazówki

– krajobraz

– portret

– akcja

– flash

11:00 – 18:00

Plenerowe warsztaty w okolicy. Poniżej znajdziesz przykładowe miejsca, które odwiedzimy. Jedziemy w małej grupie więc plan będziemy dopasowywać do Waszych oczekiwań oraz do aktualnych warunków pogodowych – bez względu na zastaną aurę pogodową, znajdziemy piękne fotograficzne kadry.

Zajęcia dzienne będą obfitowały w gry i zabawy zespołowe. Tak! Choć fotografia to zajęcie dla indywidualistów, to jej nauka dużo łatwiej przychodzi we współpracy z innymi. W ten sposób nauczymy się robić ciekawe portrety – korzystając na tym w dwójnasób, gdyż wynikiem tych zajęć będzie nie tylko wyniesiona wiedza, ale świetne zdjęcia, na których będziemy sami w ciekawy sposób sfotografowani! A kto nie potrzebuje takich zdjęć?

Porozmawiamy też o tym, jak tworzyć ciekawe historie z krótkich – np. jednodniowe święto rodzinne, czy z długich  – jak np. długa wyprawa – wydarzeń.

PRAKTYKA – podczas pleneru

– praca w grupach

– portret

– krajobraz

– akcja

– praca ze światłem odbitym (blendy z różnego rodzaju materiałów)

– z wykorzystaniem flasha

– tworzenie krótkich fotoreportaży

Zdjęcia w godzinę złotą – w zależności o której będzie zmierzch

EDYCJA ZDJĘĆ (20:00 – 22:00)

– podstawy edycji, archiwizacja

Zobaczycie jak w łatwy sposób można zrobić niesamowite rzeczy ze zdjęciami – dzięki programowi Lightroom.

23:00-24:00 Zdjęcia nocne. Nauczymy się robić zdjęcia o zmierzchu, a także pobawimy się światłem przy długim czasie naświetlania.

NIEDZIELA

Plenerowe warsztaty w okolicy

09:00 – 12:00

Czeka nas kolejny ciekawy plener. Tym razem będziemy pracować indywidualnie mając w każdym momencie możliwość skonsultowania wątpliwości z prowadzącym.

Powyższe założenia są elastycznymi ramami, a dokładny plan będzie przygotowany po poznaniu potrzeb klienta oraz planu wyjazdu.

Przykładowe miejsca, które możemy odwiedzić:

– Polanica-Zdrój

– Kłodzko

– Wambierzyce

– Radków

– Karłów

– Kudowa-Zdrój

– Park Narodowy Gór Stołowych

– Szczeliniec

– Skalne Grzyby

– Huta Szkła Barbara – http://polanica.pl/strona-267-barbara_huta_szkla.html

– Gorzanów – i odbudowywany zamek renesansowy

– zamek Kapitanowo w Ścinawce Dolnej

Czy to wyjazd dla mnie?

Tak, jeśli lubisz fotografować i dobrze się bawić. Nie ma wymagań dotyczących sprzętu czy poziomu zaawansowania. Warsztaty odbywają się w małych grupach i dostosowujemy się do Twoich oczekiwań. Jeszcze przed wyjazdem będziesz miała możliwość opowiedzieć nam o sobie i swoich potrzebach – dostaniesz do wypełnienia krótką ankietę lub, jeśli wolisz, porozmawiamy przez telefon. Chcemy się czegoś o Tobie dowiedzieć.

Wara
Sandra Rucińska
Analityk

Wyjazd był jedną z lepszych rzeczy jakie ostanio miałam w zyciu. Dużo sie nauczyłam, spedzilam czas z super ludzmi. Doskonale wydane pieniadze i czas wykorzystany na 200%.

KB_170630_Polanica_WTS_3889
Aleksandra Szlachetka
Nauczycielka

Wyjazd był cudowny, wspaniale zorganizowany od początku do końca. Począwszy od miejsca w którym spałymśmy, pyszne jedzenie,wspaniałą atmosferę, niesamowicie intensywny program, skończywszy na pięknych miejscach i wspaniałych ludziach, kózy uczestniczyli w kursie razem ze mną.

warsztaty fotograficzne
Monika Oworuszko
Pisarka

Bardzo mi się podobało, wszystko było na najwyższym poziomie: hotel, jego położenie, jedzenie, świetny program warsztatów, i kierowniczka która nad wszystkim czuwała 🙂 Jednym zdaniem: po tych warsztatach zostałam fotografem. A rozwijając tę myśl: dzięki temu, że było tak dużo różnorodnych bloków tematycznych (zdjęcia o świcie i zmroku, zadania do zrobienia, i potem jeszcze omówienie obróbki), nauczyłam się całego procesu. Dzięki temu, że Tomek jest taki otwarty i komunikatywny umiał podzielić się z nami swoim doświadczeniem nie tylko jeśli chodzi o ustawianie parametrów zdjęć, ale pokazał nam co potrafią nasze aparaty, bo z ich możliwości nie zdawałyśmy sobie sprawy. A on cierpliwie każdej z osobna wszystko tłumaczył. I fajnie było zobaczyć inne dziewczyny jak zmieniają się przez te 48 godzin z niepewnych siebie w prawdziwe fotografki 🙂 cudowna grupa.

20170701_212211-crop
Kinga Borkowska
Specjalitka usług transportowych - spedycji

Warsztaty były fantastyczne! mimo tego iż nikogo wcześniej nie znałam i miałam lekki stres 😉 ale nie potrzebnie! grupa bardzo szybko znalazła wspólny język, fantastycznie czułam się w towarzystwie pozostałych uczestniczek. Myślę ,że to duża zasługa organizatorki która ogarnęła wszystko perfekcyjnie i to właśnie Ona stworzyła taki klimat . Po jednym wspólnym obiedzie już miałam wrażenie, że znam się z dziewczynami nie od dziś! fenomenalnie! bardzo otwarte , szczere, zabawne kobiety które były gotowe na to żeby odkrywać nowe rzeczy tak samo jak Ja i to jest najwspanialsze! było tyle emocji , wrażeń , energii i siły ,że nawet po nieprzespanej nocy biegłam z uśmiechem na twarzy aby odkrywać kolejne rzeczy. ZDECYDOWANIE POLECAM!!! zachęcam te kobiety które zastanawiają się nad warsztatami i mają jakieś obawy, nie potrzebnie! nie ma co zastanawiać się, trzeba działać już teraz! nie jutro.. za tydzień… tylko teraz! rozwijajmy swoje pasje i zainteresowania! róbmy to co sprawia Nam przyjemność i ogromną radość! zróbmy coś w końcu dla siebie! na warsztatach foto była tak fantastycznie ,że aż żal było wyjeżdżać… doczekać się nie mogę kolejnego wyjazdu! nawet nie zastanawiam się JADĘ!

warsztat fotograficzny
Elżbieta Filipkowska
Analityk IT

Warsztat fotograficzny „Tylko spróbuj” w Polanicy – Zdrój mnie zachwycił! Wszystko na tym kursie – zaczynając od profesjonalnego wprowadzenia do fotografii, a kończąc na wybranym miejscu zakwaterowana i atmosferze wyjazdu. „Tylko spróbuj” wyróżnia profesjonalizm i duże zaangażowanie w wykonywaną pracę. Zdecydowanie polecam!

Kontakt

Leave a comment