Natura – gotowanie i kosmetyki

Marzy Ci się czasem ucieczka na wieś? No to może uciekniesz chociaż na weekend!

W ramach Kobiecego weekendu Natura mamy w planach cudne warsztaty, podczas których nauczymy się czerpać z natury jeszcze więcej!
• Warsztaty gotowania – oparte o sezonowe, lokalne, zdrowe produkty
• Nauczymy się jakie rośliny zbierać na łące – kiedy, gdzie szukać, jak przechowywać
• Proponujemy kuchnię prostą, ale pomysłową, sezonową, lokalną, pyyyyyszną!!!
• Co przygotujemy to oczywiście zjemy, możemy się szykować na prawdziwe ucztowanie na łonie natury (lub zabierzemy ze sobą do domu)
• Warsztaty robienia naturalnych kosmetyków opartych na ziołach – mydełka, pilingi czy kule do kąpieli
• Zatrzymujemy się w przepięknym miejscu – Siedlisku Leluja (położone w centralnej Polsce, ze świetnym dojazdem z Warszawy)
• Nasze Siedlisko jest miejscem w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia – rustykalny klimat, piękny design, wokół natura i zwierzęta. Śpimy razem w klimatycznym budynku zrobionym ze starej stodoły!
• Każda z uczestniczek wyjazdu wróci do domu z całym pakietem dobroci – słoiczkami z przetworami oraz kosmetykami wykonanymi przez siebie. Możemy więc być pewne, że te piękne chwile zachowamy sobie na dłużej

 

PANELE WARSZTATÓW:
Podpłomyki i pasty
– podpłomyki czyli pyszna konkurencja dla chleba czy pizzy. Robimy i wypiekamy je z różnego typu mąk np. gryczanej, żytniej na zakwasie (również opcje bezglutenowe)
– pasty – zajmiemy się wyrobem pysznych past typu wegetariański smalec z grzankami z kaszy gryczanej, paprykarz bezrybny (pasty z tego wieczoru będą wegetariańskie, ale zaskakująco pyszne również dla mięsożerców)
– sałatka z sezonowych warzyw
Chwasty i zioła jadalne
– warsztat ten poprzedzony spacerem na łąkę – podczas niego nauczymy się rozpoznawać rośliny nadające się do zjedzenia – które rosną często również w okolicach miast, także nie ma co się bać, że nie powtórzymy potrawy 😉
– uwaga! – pogoda w naszym kraju bywa nieprzewidywalna, dlatego też poniższe menu jest przykładowe (nie jesteśmy w stanie określić co akurat będzie w tym czasie idealne do spożycia)
– zupa z bluszczykiem kurdybankiem
– pesto z pokrzywy
– smażone pędy chmielu (tak pyszne, że uczestniczki biorą sobie je z łąki „na wynos”)
– pąki mlecza a’la kapary
Kosmetyki naturalne:
– tworzenie naturalnych kosmetyków z użyciem pielęgnacyjnych ziół i olejków eterycznych
– mydełka glicerynowe z dodatkiem ziół, pilingi naturalne np. z lawendą, skórką cytryny czy pomarańczy, kule do kąpieli,
Letnie przetwory:
– fermentowana botwinka w maślance
– kompoty
– ocet jabłkowy z dodatkiem okolicznych ziół
– dżemy ze świeżymi, okolicznymi owocami (rodzaj zależy od tego co akurat będzie owocowało)

w cenie zawarte są warsztaty, wszystkie potrzebne produkty, zakwaterowanie wspólne w Siedlisku Leluja (budynek “Stodoła”), wyżywienie – dwa śniadania, dwie kolacje, jeden obiad. Wyjedziemy z tego weekendu ze swoimi przetworami i kosmetykami

Szczegóły
Kiedy?
29 czerwca - 1 lipca
Gdzie?
Siedlisko Leluja
Cena
750 zł
Masz pytania? Chcesz zarezerwować?
692 752 446 hello@tylkosprobuj.com

Magdalena Lewandowska to miłośniczka dobrej i zdrowej kuchni, organizatorka warsztatów kulinarnych i zielarka. Uwielbia patrzeć jak w uczestnikach warsztatów rozwija się ciekawość nowych i tych nieco zapomnianych smaków. W wolnych chwilach wytwarza również naturalne kosmetyki, napary i herbatki. Ze swojego permakulturowego ogrórdka mogłaby nie wychodzić, a co w nim wyrośnie zamienia na niepowtarzalne dania. Prywatnie mama uroczej Zosi i ten etap w życiu pokazał jej, że warto wiedzę kulinarną i ciekawość świata przyrody przekazać najmłodszym.

warsztaty gotowania dla kobiet

PLAN WYJAZDU

PLAN WARSZTATÓW:

PIĄTEK
18.00 – rozpoczęcie warsztatów – podpłomyki, pasty, sałatka

SOBOTA
7.30 – dla chętnych – poranny stretching
8.00 – śniadanie
9.00 – Rośliny jadalne czyli spacer po łące a następnie warsztat gotowania i…uczta 
15.00 – otwieramy pracownię Kosmetyków naturalnych
19.00 – kolacja (pyszności przygotowane dla nas przez Siedlisko Leluja)

NIEDZIELA
7.30 – dla chętnych – poranny stretching
8.00 – śniadanie
9.00 – warsztat Przetwory – przygotuj się, że wyjdziesz z niego ze słoiczkami pełnymi pyszności

*wyjazd odbędzie się jedynie przy zebraniu się grupy minimum 6 uczestniczek. Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wyjazdu na 10 dni przed jego terminem, w takim wypadku zaliczka w całości zwracana jest osobom, które jej dokonały
*ilość miejsc ograniczona – maksymalna liczba biorących udział w warsztacie to 11 osób

Dojazd – jeśli nie masz własnego samochodu to zawsze znajdzie się dla Ciebie miejsce w samochodzie organizatorki lub innych uczestniczek (traktujemy się jak znajome)

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Napisz lub zadzwoń: