Wokół ciała

Kobiecy Weekend TYLKO SPRÓBUJ – Wokół ciała 

Chciałabyś dowiedzieć się jak dbać o swoje ciało? Mieć wreszcie motywację do sportu, nauczyć się jak czerpać z niego radość?

Nauczyć się techniki biegania, poznać prawidłową technikę pracy nad mięśniami brzucha (która o dziwo wcale nie jest tak powszechnie znana i oczywista). Mieć wreszcie pewność, że robisz prawidłowo przysiady, wyprostować plecy?

Zabierz się z nami koniecznie!

  • czeka nas cały weekend z ćwiczeniami po których poczujemy się fantastycznie
  • najważniejsze jest dla nas zdrowie uczestniczek, dlatego każda jest korygowana na bieżąco, mała grupa zapewnia możliwość dopasowania poziomu,
  • z wyjazdu wrócimy z wiedzą jak prawidłowo zadbać o swoje ciało
  • nauczymy się prawidłowej techniki, walki z bólem pleców, zasad prawidłowego biegania
  • dostaniemy kopniaka motywacyjnego
  • zatrzymujemy się w absolutnie fantastycznym miejscu – Stara Szkoła Trzcin, która już od progu rozpieści nas wyjątkowym ciepłym i sielskim klimatem oraz sezonowymi, przygotowywanymi na miejscu potrawami,
  • nasze wycieczki biegowe będą odbywały się w pięknych okolicznościach przyrody – wśród lasów, brzegiem jeziora (spokojnie, tempo dostosowane również do początkujących)
  • ale przede wszystkim będziemy bogatsze w piękne wspomnienia, świadomość świetnie spędzonego czasu, nowe inspirujące znajomości.

Zajęcia sportowe poprowadzi Monika Sierpińska – licencjonowany instruktor rekreacji ruchowej, aktywna triathlonistka, mająca na koncie mistrzostwo Polski amatorów na dystansie sprinterskim, mistrzostwo Polski w Crosstriathlonie amatorów, jako jedna z niewielu w Polsce kobiet ukończyła ekstremalny triathlon górski na pełnym dystansie Ironman. Szczególnie zwraca uwagę na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń (i uśmiech podczas ćwiczenia 😉

PLAN WYJAZDU

PLAN WYJAZDU
Piątek
15.00 – 17.00 Prawidłowa postawa, stretching
Skupimy się na tym w jaki sposób zadbać o plecy podczas gdy cały dzień siedzimy. Nauczymy się jak dbać o prawidłową sylwetkę – co i jak wzmacniać, co rozciągać, jak korygować pozycję.
Ten panel można podsumować słowami: „poczujesz ulgę” – spiętego karku, bolącego odcinka lędźwiowego, pleców. Jest to również najszybszy sposób na poprawienie wyglądu swojego ciała – wiecie, że wystający brzuch to bardzo często wynik złego ustawienia kręgosłupa? Z dobrą pozycją wyglądamy smuklej i znacznie lepiej. Może Was zaskoczyć, że po ćwiczeniach poczujecie się trochę wyższe!
18.00 Zdrowa kolacja
19.30 Panel teoretyczny – technika biegania
Zobaczymy sylwetki mistrzów, dowiemy się jak mamy korygować własną pozycję, żeby było zdrowo i efektywnie. Poznamy ćwiczenia wspomagające, które powinnyśmy wykonywać, żeby móc dobrze biegać.

Sobota
7.30 – stretching
Najlepszy poranny zestaw ćwiczeń. Po rozgrzewce, która sprawi, że rozciąganie będzie zdrowsze i łatwiejsze zrobimy sesję rozciągającą najbardziej przykurczone części naszego ciała, postaramy się wyciągnąć również kręgosłup i ustawić prawidłową sylwetkę na cały dzień
8.30 – śniadanie
10.00 – 12.30 wycieczka biegowa po okolicy poprzedzona nauką prawidłowej techniki biegu. Wolne tempo oraz stała obecność instruktora pozwoli na pracę nad techniką idealną. Bez obaw nie będziemy biegać całe 2,5 h – wyjście będzie połączone z ćwiczeniami, czasem na małą przekąskę, pogawędki.
13.00 – obiad
15.00 – 16.00 Wzmacnianie – nogi, pośladki
Dobre przysiady wcale nie tak łatwo robić! A robiąc je źle wiele można wyrządzić sobie krzywdy. Poznamy wiele wariantów tego ćwiczenia – ciało nie lubi przecież stagnacji.
Skupimy się również na, o dziwo, często zaniedbywanej części ciała – pośladkach. Wiecie, że słabe mięśnie pośladkowe niejednokrotnie są przyczyną kontuzji biegowych czy bólu w odcinku lędźwiowym? No taaak… i jeszcze ten kuszący wygląd zaokrąglonej pupy!
16.00 – 17.00 Wzmacnianie – mięśnie brzucha
Wcale nie tak łatwo zrobić dobre wzmacnianie mięśni brzucha. Wiecie, że duża część pracy nad tą częścią ciała to spięcie izometryczne, oddech, odpowiedni ruch? Bardzo często chcemy wzmacniać właśnie te mięśnie, a finalnie, zamiast tego, naciągamy szyję czy obciążamy odcinek lędźwiowy.
Dowiemy się również jak zmaksymalizować efekty – tak, żeby skuteczny trening wykonać w krótkim czasie.
18.00 kolacja

Niedziela
8.30 – śniadanie
10.00 – 12.00 wycieczka marszobiegowa po pięknej okolicy. W trakcie tej wycieczki przypomnimy sobie zasady prawidłowej techniki biegania oraz ćwiczeń.
Cena zawiera: dwa noclegi w Starej Szkole Trzcin, dwa śniadania, dwie kolacje, obiad, zajęcia fizyczne praktyczne i teoretyczne.

Szczegóły
Kiedy?
1 - 3 marca
Gdzie?
Stara Szkoła Trzcin
Cena
690 zł
Masz pytania? Chcesz zarezerwować?
692 752 446 hello@tylkosprobuj.com
Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Napisz lub zadzwoń: