fbpx

warsztaty makijażuCo byście robiły jeśli zależałoby to wyłącznie od odpowiedzi na pytanie – co jest moją pasją, w czym się realizuję, co kocham? Na dalszy plan zeszłyby zarobki, prestiż społeczny, “co ludzie powiedzą”.

Są tacy ludzie, którzy właśnie to konkretnie pytanie sobie zadali i postanowili pójść drogą, którą sami dla siebie wymyślili. Pełną pasji, radości, spełnienia. To prowadzący warsztaty w Tylko spróbuj. Stanowią dla mnie niesamowitą inspirację i po prostu aż się uśmiecham kiedy widzę, że tak można! Postanowiłam podzielić się z Wami ich historiami, poniżej pierwsza z nich – na pytania odpowiada Ewa Mazurek, prowadząca Warsztaty makijażu.

Dziewczyny które były na Warsztatach makijażu wiedzą, że Ewę kocha się od pierwszego wejrzenia. Czasem się można tylko zastanowić – dziewczyno, skąd Ty masz tyle pozytywnej werwy?

Jesteś szczęśliwa z tego jak wygląda Twoje życie zawodowe? 

Tak, robię to, co kocham i jednocześnie na tym zarabiam – czy można chcieć więcej? 🙂

Twoja pasja stała się Twoją pracą, jak to się stało? 

Dawno temu w trawie… Żartuję 😉 Tak na serio to dawno temu zobaczyłam w internecie film z makijażem oka, taki krok po kroku. Spodobało mi się to i pomyślałam „ja też tak chcę!”. Od dziecka przejawiałam zainteresowanie przedmiotami artystycznymi. Grałam na skrzypcach, śpiewałam, malowałam, rysowałam. Aż w końcu na mojej drodze pojawił się makijaż. Od tamtej pory robiłam wszystko aby iść w tę stronę. Na początku wertowałam jak szalona czeluści internetu w poszukiwaniu wiedzy. Z jakimś tam dobytkiem poszłam na kurs makijażu, dzięki czemu zdobyłam kwalifikacje na papierze. Ukończyłam także szkołę kosmetyczną i kursy przedłużania rzęs, które wiele mi dały. Pracowałam w miejscach, w których malowałam i uczyłam makijażu. Można powiedzieć, że uroda była ze mną wszędzie – z tego powodu także założyłam bloga i kanał na youtube o tematyce beauty. Aż w końcu przyszedł czas na założenie własnej firmy.

warsztaty makijażu
Ewa Mazurek – prowadząca Warsztaty makijażu Tylko spróbuj

Czy inni doradzali Ci taką drogę życiową? Pojawiły się głosy “znajdź sobie normalną pracę”? 

Mam to szczęście, że w rodzinie nikt nigdy nie powiedział mi, że moje zainteresowania są beznadziejne i nie warto w to iść. Nigdy nie usłyszałam, że moja praca jest nienormalna i dobra praca to tylko etat. Pojawiły się jedynie rozmowy o obawach odnośnie – wiadomo czego – pieniędzy! A właściwie podstawowe pytanie brzmiało „czy da się z tego wyżyć?”. To pytanie pojawiało się także wśród moich znajomych.

Moje podejście do życia, po różnych doświadczeniach, wygląda tak – jeśli nie spróbujesz to się nie dowiesz,
lepiej żałować, że się nie udało, niż pluć sobie w brodę, że nie spróbowałam.

Ale z racji, że jestem osobą realistycznie patrzącą na świat, na początku pracowałam jednocześnie na etacie i prowadziłam własną firmę. Z czasem zostałam tylko ja i moja firma. No dobra… jest jeszcze coś – dzięki mojej blogowej twórczości dostałam propozycję pracy dodatkowej. Oczywiście także w branży beauty i rozwijam tam moje umiejętności pisania oraz obsługi Social Mediów. I bardzo się z tego cieszę, ponieważ nie lubię stać w miejscu i każda możliwość rozwoju daje mi niesamowitą radość.

Natomiast w przypadku obcych osób wygląda to czasami inaczej. Wiele osób myśli, że tego typu praca to takie nic. Jednak w przypadku tego, czym się zajmuję, problemem jest wielogodzinne stanie lub siedzenie w bezruchu, co ma wpływ na cały organizm, a szczególnie cierpią dolne partie ciała, kręgosłup i nadgarstki. Tak samo ważną kwestią jest dla mnie przestrzeganie pewnych godzin pracy, co dla niektórych osób nie do końca jest zrozumiałe. Z tego względu staram się trzymać pewnych zasad, które sobie ustaliłam po to, żeby ograniczać negatywny wpływ pracy na moje samopoczucie.

 

Czy były u Ciebie momenty zawahania? Nie szło, chciałaś przestać, znaleźć sobie etat?

W prowadzeniu własnego biznesu zawsze są lepsze i gorsze momenty. Ale gdy lubi się daną pracę, to robi się wszystko, żeby było jak najlepiej. Praca na etacie i własna działalność mają plusy i minusy. Kompletnie się od siebie różnią i zanim ktoś podejmie decyzję o rozpoczęciu działalności powinien dobrze się zastanowić. Taka praca wymaga samodyscypliny, umiejętności kontroli i kontroli także nad wszystkim, co się dookoła dzieje.

Będziesz się śmiać, ale dla mnie największym problemem na początku było przyzwyczajenie się do czasu pracy

– już wyjaśniam o co chodzi. Jestem typem osoby, która nie do końca lubi, gdy wisi jej na głowie jakieś zadanie, które np. pojawia się o godz. 17, wiem, że powinnam się tym zająć dopiero następnego dnia. To wpływało na mnie hmmm… paraliżująco. Nie mogłam się skupić na tym, że przecież właśnie mam czas wolny! Cały czas w głowie pojawiała się myśl, że mam jeszcze jakieś zadanie. W efekcie ani nie robisz zadania ani nie odpoczywasz. Musiałam przyzwyczaić się do tego trybu pracy i po czasie wreszcie nie mam z tym problemu 😉

warsztat makijażuCzy to, że pasja stała się pracą nie sprawiło, że coraz mniej jest to pasja, a coraz bardziej obowiązek? 

Każda praca według mnie w jakimś stopniu jest obowiązkiem. Pytanie na ile się ją lubi. Jeśli sprawia ona radość to jest łatwiej. Nie będę owijać w bawełnę, że nigdy, przenigdy nie jestem zmęczona lub rozdrażniona jakąś sytuacją, która pojawiła się w mojej pracy. Takie rzeczy się zdarzają i jest to całkiem normalne. Tak samo jak to, że czasem, nawet jeśli bardzo kochamy daną pracę, potrzebujemy trochę czasu dla siebie. Urlop jest zawsze na wagę złota.

Jakie masz marzenia zawodowe? 

Och, marzycielka ze mnie 🙂 Jest wiele marzeń, które chciałabym w życiu zrealizować – zarówno związanych z makijażami, jak i blogiem, czy kanałem na youtube, Ogromne i chyba największe marzenie związane z moim rozwojem zawodowym to otwarcie własnej szkoły makijażu. Dzielenie się z innymi moją wiedzą sprawia mi ogromną radość, dlatego marzę, że kiedyś ta poważna zachcianka się spełni 🙂

A tymczasem zapraszamy na przecudne Warsztaty makijażu Tylko spróbuj, które prowadzi Ewa klik>>